Nuo šiol Baltijos šalyse veikia akcinė draudimo bendrovė „Gjensidige“, turinti pagrindinę būstinę Lietuvoje ir filialus Latvijoje bei Estijoje. Įmonės pagrindinė būstinė į Lietuvą perkelta iš Latvijos. Kitų metų vasarį „Gjensidige“ centrinis biuras įsikurs verslo centre „City“, rašoma pranešime spaudai.

Anot sandorį kartu įgyvendinusios advokatų kontoros „Cobalt“ teisininkų, tai pirmasis vienos valstybės ribas peržengiantis draudimo bendrovių susijungimas Baltijos šalyse, kai įmonė tęsia veiklą Lietuvoje, ir pirmasis atvejis, kai Latvijos įmonė buvo prijungta prie Lietuvos bendrovės.

„Baigėme teisinius, techninius ir vadybos sujungimo procesus. Sujungėme verslo procesus, produktus, informacines sistemas ir darbuotojų komandas – tai pareikalavo daug mūsų visų laiko ir dėmesio. Šiandien turime puikią platformą naujam startui - vieninga organizacija augina esamą „Gjensidige“ verslą Baltijos šalyse ir didina veiklos mastą. Siekiame tapti Baltijos regiono lyderiais, todėl padėjome pamatą organizacijai, kuri veiks lanksčiai, greitai ir efektyviai. Būtent to iš mūsų tikisi klientai ir partneriai“, - teigia „Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

„Sudėtinga įmonių grupės struktūra nulėmė, jog susijungimui įgyvendinti reikėjo ieškoti novatoriškų teisinių sprendimų, kurie nebuvo naudojami anksčiau įgyvendintuose tarpvalstybiniuose susijungimuose,“ – teigia dr. Juozas Rimas, advokatų kontoros „Cobalt“ partneris ir Įmonių susijungimų ir įsigijimų praktikos grupės vadovas Lietuvoje.

„Gjensidige“ vadovo teigimu, Baltijos šalių bendrovė aktyviai perima „Gjensidige“ grupės žinias ir patirtį, ugdo darbuotojus ir kuria naujus draudimo sprendimus klientams.

„Skandinavijos draudimo verslas yra gerokai labiau išplėtotas – turime pasiūlyti daug naujovių Lietuvos, Latvijos ir Estijos klientams“, - sakė M. Jundulas.

Lietuvoje „Gjensidige“ grupė turi 101 pardavimo ir klientų aptarnavimo skyrių, kurie išsidėstę tolygiai per visą Lietuvą nuo sostinės iki mažų miestelių – tai vienas didžiausių ir geriausiai išplėtotų tinklų šalyje.

Apie „Gjensidige“ grupę
„Gjensidige“ yra viena didžiausių draudimo grupių Šiaurės šalyse, listinguojama Oslo vertybinių popierių biržoje. Grupės įmonėse Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Baltijos šalyse dirba 3 900 žmonių. Norvegijoje bendrovė dar teikia bankininkystės, pensijų ir taupymo paslaugas. Grupės veiklos pajamos 2015 m. siekė 24 mlrd. Norvegijos kronų (2,49 mlrd. Eur), o bendra turto vertė – 129 milijardų Norvegijos kronų (13,39 mlrd. Eur).