Premjeras antradienį radijo stotyje RAI 1 skaičiavo, kad jo šalis ES sumoka 20 mlrd. eurų ir tik 12 mlrd. gauna atgal. Jei tokios valstybės, kaip Vengrija, Čekija ir Slovakija atmeta pabėgėlių padalijimą, „mus moko“, jis darąs išvadą, jog sistema „nefunkcionuoja“. Paklaustas, ar jo vyriausybė prireikus vetuotų ES biudžetą, M. Rencis atsakė: „Taip, būtinai“.

Kas stato sienas nuo pabėgėlių, gali „pamiršti Italijos pinigus“, – kalbėjo ministras pirmininkas. „Jei pabėgėliai nepraeina, nepraeis ir pinigai“.

Italijos žinybų duomenimis, nuo metų pradžios Viduržemio jūroje išgelbėta ir į Italiją nugabenta beveik 155 000 pabėgėlių. Dėl migrantų aprūpinimo ir dėl rugpjūtį Lacijaus regioną supurčiusio žemės drebėjimo, kuris nusinešė apie 300 žmonių gyvybių, Italijos vyriausybė pakoregavo kitų metų biudžeto planus. Dabar planuojamas 2,3 proc. BVP biudžeto deficitas, kuris yra gerokai didesnis nei prieš tai ES pranešti rodikliai.

M. Rencis jau keliskart reikalavo kitų Europos šalių pagalbos. Jis griežtai atmetė ir Europos Komisijos kritiką dėl planuojamo 2017 metų biudžeto deficito. „Jūs turėtumėt atverti savo piniginę, užuot atvėrę savo burną“, – sakė jis, reaguodamas į Komisijos kritiką.