Atlikus 10 operatyvių patikrinimų, VMI inspektoriai nustatė 8 teisės aktų pažeidimų atvejus: penki iš jų – dėl neregistruotos veiklos, kitais atvejais pažeidimai nustatyti dėl pirkėjams už prekes neišrašomų sąskaitų faktūrų, taip pat rasta prekių be įsigijimo dokumentų, rašoma pranešime spaudai.

Keletas prekeivių, tokiu ankstyvu metu nesitikėjusių sulaukti tikrintojų, pamatę VMI specialistus, paliko ir savo prekes ir automobilius aiškindami, kad neva šis turtas jiems nepriklauso.

Viską stebėdami iš šalies šie asmenys teigė, kad nežino, kieno tai automobiliai bei prekės, ir tik policijos pareigūnų dėka tokie pardavėjai buvo išaiškinti.

Paklausti, kodėl vykdo prekybą neįregistravę veiklos, kai kurie bandė gintis, jog tai pirmasis kartas, kai jie atsivežė prekių iš Lenkijos tiesiog pabandyti, ar galima tokiu būdu uždirbti.

„Neįprastu laiku atlikus prekeivių patikrinimą, pasitvirtino rizika, jog didmeninę vaisių ir daržovių prekybą vykdantys asmenys nėra įregistravę individualios veiklos.

Patikrinimų metu taip pat nustatyta, kad kai kurie prekeiviai prekiauja daržovių/vaisių dideliais kiekiais t.y. vykdo didmeninę prekybą, turėdami verslo liudijimus, nors verslo liudijimas suteikia teisę vykdyti tik mažmeninę prekybą“, – pranešime spaudai cituojama Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

VMI primena, kad išduotas prekybos verslo liudijimas nesuteikia teisės parduoti žemės ūkio ir maisto produktus tiems gyventojams, kurie turi įsigiję prekybos verslo liudijimus, t.y. perpardavinėja produktus.

Prekiautojas, turintis verslo liudijimą, žemės ūkio ir maisto produktus gali parduoti tik galutiniam vartotojui.

Kauno AVMI specialistų teigimu, atliekamų patikrinimų metu įsitikinta, kad prekės buvo parduodamos tik dideliais kiekiais – dėžėmis, maišais, todėl tai akivaizdžiai patvirtina, jog prekės bus naudojamos ne saviems poreikiams, bet pardavimo tikslais.

VMI atkreipia dėmesį, kad ateityje numatyta ir daugiau tokių operatyvių patikrinimų, juo labiau, kad produktyviu abipusiu bendradarbiavimu suinteresuoti ir bendrus tikrinimus su VMI vykdantys Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojai.