„Įgudęs daugelio įmonių vadovas, nuo 1999 m. įkūręs daugiau kaip 10 sėkmingų verslo projektų, Europos metų vadovas, Pasaulio ekonomikos forume 2011 m. vadintas technologijų pionieriumi...“, – taip „Nordic Business Report“ aprašoma I. Laurso veikla.

„Visuomet džiugu, kai įvertinama profesinė veikla, tačiau, mano nuomone, pusė tokio įvertinimo skiriama ne tiek asmenybei, kiek šaliai. Tikrai žinau, kad tiek verslo, tiek politiniuose lygmenyse vyrauja nuomonė, kad reikia integruoti Baltijos šalis – Lietuvą, Latviją, Estiją į vieningą bendruomenę, nes esame pasirinkę integraciją į Šiaurės Europą, Vakarus. Tad kai atsiranda galimybė pagerbti tų šalių atstovą, palankiau žiūrima ir į kandidatus“, – pranešime teigia „Nextury Ventures“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Ilja Laursas.

Šiaurės Europos verslo dvidešimtuke ir trys estai. Pasak I. Laurso, tradiciškai Estija pirmauja Baltijos šalių regione visuose sektoriuose.

„Istoriškai ši šalis triskart mažesnė gyventojų kiekiu nei Lietuva, o tai reiškia, kad gali būti daug greitesnė ir lankstesnė. Mano nuomone, mes kitos išeities neturime – tik vytis Estiją“, – komentavo Ilja Laursas ir pridūrė, kad artimiausi planai – plėsti startuolių veiklą.

„Nextury Ventures“ jau investavo į 15 kompanijų, tiesa, kol kas dar ne visos skelbiamos viešai. „Džiugu matyti, kad pirmieji startuoliai jau savarankiškesni ir sėkmingai plečia veiklą. Trečdalis kompanijų jau veikia Silicio slėnyje bei kitose užsienio šalyse – Londone, Japonijoje, tad yra nemažai progreso“.

Pagal kokius kriterijus buvo vertinami nominantai?

Pagrindiniai kriterijai „Nordic Business Report“ vertinant galimus kandidatus buvo poveikis pramonei ir visuomenei, idėjų originalumas ir praktiškumas, pasiekti rezultatai, socialinė ir aplinkosauginė atsakomybė bei tarptautinė svarba. Sudarant sąrašą papildomai buvo atsižvelgiama ir į ateities potencialą.

Pirmiausia nacionalinės komisijos pateikė kandidatų sąrašus, o tuomet buvo pradėti vertinti nominantai iš visų devynių šalių. Sąrašas atspindi komisijos nuomonę, kaip šiemet įmonių vadovams ir kitiems verslo lyderiams pavyko savo idėjas paversti veiksmais ir taip formuoti savo bendruomenę.

Dvidešimtuke galima rasti Petterį Stordaleną, Norvegijos viešbučių ir nekilnojamojo turto magnatą, kurio turtą 2012 m. žurnalas „Forbes“ įvertino 1,2 milijardo JAV dolerių, Risto Siilasmaa, Suomijos, korporacijos „F-Secure“ įkūrėją ir pirmininką, kuriam labiausiai rūpėjo ne asmeninė finansinė nauda, o žmogiškosios vertybės, Danielį Eką – vieną iš „Spotify“ steigėjų ir generalinį direktorių, Taavi Kotką, Estijos elektroninės gyvenamosios vietos programos kūrėją ir informacinių technologijų direktorių, Kristo Käärmann, ir Taavet Hinrikus – „TransferWise“ įkūrėjus, Linda Liukas – programinės įrangos programuotoją ir kodavimo ambasadorę iš Suomijos, kuri išgarsėjo surinkusi didžiausią pinigų sumą knygai vaikams visuomeninio finansavimo platformoje „Kickstarter“ – maždaug 380 000 JAV dolerių, ir kitus žinomus verslo atstovus.

Nextury Ventures“ yra rizikos kapitalo fondas, įkurtas vieno žinomiausių Lietuvoje ir pasaulyje verslininkų Ilja Laurs kartu su Mindaugu Glodu, patyrusiu informacinių ir komunikacinių technologijų verslo vadovu.

Nextury Ventures“ investuoja į verslo startuolių komandas bei didelio verslo potencialo turinčias idėjas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)