Dėl referendumo rezultatų svaro kursas krito žemiausiai nuo pat 1985 m., o šįryt, birželio 27 d., svaras JAV dolerio atžvilgiu krito dar 2,6 procento (iki 1,34 dolerio už svarą).

Nacionalinės ūkininkų sąjungos (angl. National Farmers Union – NFU) prezidentas Meurigas Raymondas dienraščiui „The Guardian“ sakė: „Liūdna, tačiau mes pagaminame tik 60 proc. maisto, kurį suvartojame. Esame labai priklausomi nuo importinių maisto prekių. Žemesnis svaro kursas reikš brangesnį importinį maistą.“

M. Raymon taip pat pabrėžė, kad Europos Sąjunga remia britų ūkininkus, per metus skiria maždaug 2.4 – 3 mlrd. svarų, taip leidžiant maisto produktų sektoriui neįsiskolinti.

„Vidutinės ūkininko pajamos 2014 m. buvo kiek daugiau nei 20 tūkst. svarų ir 55 proc. jų – ES pinigai, tad įsivaizduokite, kokia svarbi ta parama buvo.“

NFU prezidentas taip pat nerimauja, ar įkainiai bus taikomi ir britų eksportui į Europą.

„Mes eksportuojame 38 proc. avienos į Europą, o tai yra nemažai.

Mes esame labai priklausomi, tiek ir pačioje Europoje yra didelis poreikis mūsų pagaminamų maisto produktų. Per metus į Europą mes eksportuojame 3 mln. tonų kviečių ir miežių, taip pat šiek tiek jautienos bei pieno produktų.“

NFU sušauks nepaprastą susirinkimą liepos 1-ąją – šio metu diskutuos, kaip išstojimas iš ES paveiks D. Britanijos ūkininkavimą.

Ūkininkai gali susidurti ir su kitu sunkumu – darbuotojų trūkumu. ES piliečiai, dėl laisvo judėjimo sąjungoje, atvykdavo į D. Britaniją dirbti pas ūkininkus, tačiau pasikeitus tvarkai jie greičiausiai nebegalės emigruoti.