Tiesa, draudikai per savaitgalį jau sureguliavo 150 daugiausiai smulkesnio pobūdžio žalų – tiems gyventojams, kurie pasirinko gauti draudimo išmoką į banko sąskaitą, nedelsiant pervesti žalos atlyginimai.

„Tai didžiausia ir daugiausia nuostolių padariusi audra šiais metais. Mūsų duomenimis, labiausiai nuo audros nukentėjo Alytaus, Prienų, Šalčininkų, Kauno, Kaišiadorių, Širvintų, Varėnos, Druskininkų rajonai – juose užregistruota daugiau nei pusė visų žalų“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Bendrovė skaičiuoja, kad daugiausiai nuostolių audra padarė turtui – apgriauti pastatai, apgadinta stogo danga ar konstrukcijos, kaminai, nuplėšti stogai, apgadinti šiltnamiai ir kita, kelios dešimtys pranešimų atkeliavo apie medžių prispaustus automobilius. Vidutiniai nuostoliai turtui (pastatams, namų turtui), pirminiais duomenimis, siekia apie 450 eurų. Pasitaikė atvejų, kai nuo elektros virštampių sudegė gyventojų buitinė technika (nuostoliai apie 3000-4000 eurų), esame registravę ir smarkiai apgadintų namų stogų, kai kurių nuostoliai sieks ir 5000 eurų. Automobiliai, ant kurių užvirto medžiai, apgadinti vidutiniškai už 800-1000 eurų, bet turime ir 3500 eurų siekiančių nuostolių.

„Labiausiai nuo audros nukentėjusiuose regionuose savaitgalį dirbo „Lietuvos draudimo“ mobiliosios žalų komandos – žalų ekspertai-vertintojai padėjo greičiau įvertinti tikslų nuostolių dydį. Tokiais atvejais greitis žmonėms labai svarbus, nes jie siekia kuo greičiau atstatyti apgadintus pastatus ir nepatirti finansinių nuostolių“, – pabrėžia Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ primena, kad pernai liepą kelias dienas siautusios audros ir škvalai sukėlė apsidraudusiems gyventojams 250 tūkstančių eurų siekiančių nuostolių.

„ERGO Insurance“: vidutinė praūžusio škvalo padaryta žala – 1000 eurų

Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje informuoja rezervavusi 150 tūkst. eurų per škvalą klientų patirtiems nuostoliams atlyginti. Iš viso per savaitgalį bendrovė fiksavo apie 150 su praūžusiu škvalu susijusių įvykių. Vidutinė jų metų gyventojų patirta žala siekia apie 1000 eurų.

„Didžioji dalis savaitgalį fiksuotų įvykių yra susiję su apgadintu gyventojų turtu. Dažniausiai pasitaikę atvejai – nuplėšti ar apgriauti namų stogai, išverstos tvoros, krintančių medžių ar didesnių šakų sukelti turto apgadinimai, langų dužimai, kaminų ir kitų pažeidžiamų konstrukcijų sugriovimai“, – sako Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, daugiausiai gyventojų dėl patirtų nuostolių kreipėsi penktadienio vakarą ir šeštadienio rytą. Kaip įprasta, nuo gamtos stichijos labiausiai nukentėjo pajūrio ir pietų Lietuvos – Druskininkų bei Alytaus rajonų – gyventojai.

Sinoptikų duomenimis, vėjo gūsiai penktadienio vakarą ir naktį vietomis galėjo siekti 25-27 m/s.

A. Pilčico teigimu, kiekvieną vasarą įvairūs gamtos reiškiniai gyventojams pridaro nemenkų nuostolių, o daugiausiai jų kasmet sukelia audros.

„Pernai vasarą dėl siautusių audrų gyventojams atlyginta beveik 60 tūkst. eurų, užpernai – daugiau nei 135 tūkst. eurų nuostolių. Dar beveik 22 tūkst. eurų nuostolių gyventojai pernai patyrė dėl trenkusių žaibų. Užpernai šis gamtos reiškinys pridarė itin daug žalos – daugiau nei 138 tūkst. eurų“, – pažymi „ERGO Insurance“ Lietuvoje atstovas.

A. Pilčico teigimu, siaučiant stipriam vėjui gyventojai turėtų likti namuose, uždaryti visus langus ir duris, išjungti elektros prietaisus – ypač jei stiprų vėją lydi perkūnija. Be to, sinoptikams prognozuojant škvalą, iš namo kiemo ar atviro balkono reikėtų surinkti ir į saugią vietą sunešti visus daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas. Automobilius tokiu atveju reikėtų įvaryti į garažą ar bent jau nestatyti po medžiais ir elektros linijų stulpais.