100 tūkstančių – maždaug tiek automobilių per liepą ir rugpjūtį įvažiuoja į Kuršių Neriją, tad srautus, anot Neringos mero Dariaus Jasaičio, būtina mažinti. Be to, automobilių stovejimo vietų Kuršių nerijoje – vos 2 tūkst.

Mero teigimu, visos iš ekologinio mokesčio surinktos lėšos bus skirtos miestui tvarkyti. D. Jasaitis skaičiuoja, kad žolės pjovimas, paplūdimių priežiūra, jų paruošimas sezonui, miesto atliekų tvarkymas bei visi kiti darbai, susiję su miesto priežiūra, atsieina per pusantro mln. eurų, dar apie 300 tūkst. tenka skirti atliekų išvežimui, tad išlaidoms padengti mažesnio įvažiavimo mokesčio nepakanka.

Tiesa, įvažiuojantys elektromobiliais mokesčio nemokės, jis netaikomas ir vandens transportui. Dėl galimybės apmokestinti įvažiavimą sujudo ir Karklės gyventojai.

Tiesa, Klaipėdos rajono savivaldybė tokio pasiūlymo sakė nesvarstysianti, tik automobilių stovėjimo apmokestinimo juodraštis jau parengtas. Pagal jį, statyti automobilį Karklėje ir prie Olando kepurės kainuotų 30 centų, mokestis būtų renkamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. Klaipėdos rajono valdžia nusiteikusi apmokestinimą įteisinti kuo greičiau, bet ar suspės dar šiemet, neaišku.