Trišalė taryba pernai svarstė MMA didinimo klausimą 2016 metais ir buvo sutarta tai daryti dviem etapais. Nuo šių metų pradžios MMA padidinti iki 350 eurų, o nuo liepos 1 d. – iki 380 eurų. Todėl būtų neetiška žengti žingsnį atgal ir priimti kitokį sprendimą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Profesinių sąjungų atstovai didinimui pritarė, neprieštaravo jam ir darbdaviai. Tačiau pastarųjų nuomonė dėl MMA didinimo datos išsiskyrė.

Be to, Trišalėje taryboje buvo pristatytos Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projekto gairės.

Lietuvos švietimo profesinės sąjunga tarybai iškėlė saugios aplinkos švietimo įstaigose užtikrinimo klausimą. Buvo nuspręsta perduoti šį klausimą išnagrinėti Trišalės tarybos Švietimo komitetui.

Darbdaviai nepritaria MMA didinimui nuo liepos

Darbdaviai nepritaria minimalios algos (MMA) didinimui nuo liepos - Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovas sako, jog neištirta, ar smulkus verslas galėtų didinti minimalią algą, be to, šis sprendimas dabar būtų susijęs su Seimo rinkimais. Danas Arlauskas mano, jog MMA galima būtų didinti nebent nuo kitų metų.

„Situacija yra tokia, kad mes nepriėmėme vieningo sprendimo, nes mes galvojame, kad šitas klausimas per daug susietas su rinkimais. Trišalėje taryboje kažkada buvo sutarta, kad minimalios mėnesinės algos didinimas turi būti susietas su analize, ar tam tikri verslo segmentai, dabar kalbu apie regioninį smulkų verslą, ar jis bus pajėgus mokėti. Tokios normalios analizės nebuvo atlikta. Šiandien nesame pasiruošę pritarti“, - BNS sakė konfederacijos generalinis direktorius D. Arlauskas.

Trišalė taryba antradienį pritarė MMA didinimui 30 eurų iki 380 eurų, tačiau tam nepritarė darbdaviai.

„Vyriausybė spręs, ar ji atsižvelgs, kad nėra vieningos darbdavių nuomonės, ar ji buldozerio principu darys, ką nori, ir inicijuos MMA didinimą“, - kalbėjo D.Arlauskas.

Jo teigimu, galima būtų mąstyti apie MMA didinimą nuo 2017 metų, tačiau kokiu dydžiu, priklausytų nuo verslo pajėgumų analizės.

„Manau, kad kai spręsime socialinį modelį, tai galėsime kelti ir MMA klausimą. Dabar daug neaiškumų, ar bus Garantinis fondas, ar nebus jo, ar padidės darbdaviams našta. Yra daug neatsakytų klausimų“, - kalbėjo D.Arlauskas.

Apie ketinimus nuo liepos padidinti MMA iki 380 eurų premjeras Algirdas Butkevičius pranešė dar pernai spalį. Tuomet jis teigė, kad toks sprendimas valdančiųjų politinės tarybos posėdyje buvo priimtas vieningai, o tam 2016 metų biudžete prireiks 20-24 mln. eurų.