Gyventojai jau galėjo pastebėti, kad dėl šios priežasties keitėsi kai kurių tarpbankinių mokėjimų laikai – dabar jie vyksta 5 kartus per parą. Dar viena žinia, susijusi būtent su pasikeitusia tarpuskaitos sistema – Didįjį penktadienį, prieš Velykas, kai kurie tarpbankiniai (t.y. tarp skirtingų bankų) pervedimai nevyks, rašoma Lietuvos bankų asociacijos pranešime spaudai.

Po prisijungimo prie SEPA dalis mūsų šalyje veikiančių bankų tarpbankinius mokėjimus vykdo per Europos bankų asociacijos valdomą tarpuskaitos sistemą. Būtent Didysis penktadienis daugelyje Europos šalių yra nedarbo diena, dėl to Europos bankų asociacijos sistema neveiks.

Todėl atkreipiamas klientų dėmesys, kad š. m. kovo 25-ąją nevyks tarpbankiniai pinigų pervedimai. Tai reiškia, jog norint pinigus pervesti iš vieno banko į kito banko sąskaitą tą pačią darbo dieną, dar iki šventinio savaitgalio, mokėjimą reikės atlikti ne vėliau nei kovo 24 d. 16 val.

Kitu atveju, pinigai bus įskaityti tik artimiausią darbo dieną – po Velykų, kovo 29 d. (antradienį). Tai galioja ir nustatytiems periodiniams mokėjimams.

Svarbu dar kartą pabrėžti, kad šis pokytis galioja tik tuo atveju, jei pinigų pervedimai vyksta tarp skirtingų bankų ir LCKU kredito unijų sąskaitų.

Tuo tarpu, jeigu pinigų gavėjo ir siuntėjo sąskaitos yra tame pačiame banke ar kredito unijoje, pervedimas bus atliktas tą pačią dieną (taip pat ir Didįjį penktadienį).

Jeigu atskiros kredito įstaigos taikys tam tikras išimtis, jas galima rasti jų interneto svetainėse.

Tuo metu Lietuvos bankas tvirtina, kad penktadienį nevyksiantys tarpbankiniai pervedimai niekaip nesusiję su SEPA.

„Bankų galimybės vykdyti ar ne mokėjimus Didįjį penktadienį visiškai nesusijusios su Bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA) reikalavimais. Jei didieji šalies bankai vykdytų pavedimus per Lietuvos banko valdomą SEPA reikalavimus atitinkančią mažmeninių mokėjimų sistemą, mokėjimai būtų vykdomi Didįjį penktadienį ir įskaitymas būtų kur kas paprastesnis. Didieji bankai pasirinko ilgesnį ir vartotojams mažiau patogų kelią“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.