Teritorija, kurioje jį siekta statyti, yra Pavilnių regioninio parko ir Lyglaukių geomorfologinio draustinio dalis, ribojasi su senųjų žydų kapinių teritorija, Vilniaus senamiesčiu ir miesto centru.

Taip pat netoli Vilniaus laidojimo namų, kur siekta statyti krematoriumą, nemažai gyvenamųjų namų, švietimo ir kultūros įstaigų. Krematoriumo įrengimui nepritaria ir vietos gyventojai.

Tokios paskirties projektui įgyvendinti būtinas galimo poveikio aplinkai tyrimas. Tačiau Tarybai sustabdžius krematoriumo Olandų gatvėje statybas, objektą norėjusi statyti bendrovė negali tęsti poveikio aplinkai vertinimo, kol galioja savivaldybės Tarybos priimtas sprendimas.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, sprendžiant įsiklausyta į vilniečių nuomonę, kurių dauguma pasisako už tai, kad krematoriumo Olandų gatvėje nebūtų.

„Be abejo, niekas negali uždrausti verslininkams kreiptis dėl leidimo krematoriumui miesto pakraštyje, o tai, kaip pasakė vilniečiai, būtų geresnis sprendimas. Jeigu toks prašymas būtų gautas, jis būtų nagrinėjamas nustatyta tvarka", - sakė R. Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad didžioji dalis vilniečių - 74,3 procento - pasisako už krematoriumo statybas Vilniaus mieste. Tačiau labiausiai vilniečiai pritaria krematoriumo statybai miesto pakraščiuose, o netinkamiausia laiko vietą šalia Olandų gatvėje esančių šarvojimo namų. Krematoriumo statybai nepritaria 17,2 proc. apklaustųjų.

Sprendimas dėl krematoriumo statybų Olandų gatvėje priimtas bendru miesto Tarybos sutarimu.

Savivaldybės administracija nedelsdama raštu informuos Aplinkos ministeriją ir norą krematoriumą statyti pareiškusią bendrovę „Ritualas" apie Tarybos priimtą neigiamą sprendimą.