Pagal naują tvarką mažinami registravimo ir prekės ženklo išlaikymo mokesčiai - bendras mokestis bus 850 eurų. Vienos klasės prekės ženklo apsaugos pratęsimas kainuos 500 eurų mažiau nei iki šiol - 850 eurų.

Taip pat numatoma, kad grafinis pavaizdavimas taps nebeprivalomas - įsigaliojus pakeitimams, prekių ženklo apibrėžimas apims kvapus, garsus, spalvas bei kitus netradicinius žymenis.

Advokatės Redos Žabolienės kontoros „Metida“ advokatė Inga Lukauskienė pažymi, kad kai kurios naujovės palengvins pareiškėjų ir prekių ženklų savininkų naštą dėl sumažėjusių mokesčių ir greitesnio bei paprastesnio jų registravimo, tačiau ne visi pokyčiai verslininkams bus palankūs. Anot jos, tikėtina, kad daugiausiai rūpesčių sukels naujoji prekių ir paslaugų nurodymo tvarka.

„Naujosios reglamento nuostatos prisidės ir prie kovos su prekių klastojimu. Bendrijos prekių ženklo savininkas turės teisę uždrausti prekių, žymimų identišku ar klaidinamai panašiu prekės ženklu, gabenimą per ES teritoriją. Bendrijos prekių ženklų savininkai taip pat galės efektyviau kovoti su asmenimis, kurie pardavinėja, sandėliuoja, importuoja ar eksportuoja pakuotes bei etiketes, paženklintas savininkų prekių ženklų klastotėmis“, - pranešime teigė I. Lukauskienė.

ES prekės ženklų pakeitimai įsigalios nuo 2016 metų kovo 25 dienos ir per trejus metus turės būti perkelti į nacionalinę teisę.