Laivų maršrutų duomenis skelbiančio tinklalapio marinetraffic.com duomenimis, laivas uostą paliko beveik prieš porą valandų ir šiuo metu plaukia į Kanados Sorelio uostą. Į Filadelfijos uostą „Venta“ atplaukė liepos 22 dieną.

Laivas gabena plieno gaminius - dalis jų buvo iškrauta Filadelfijos uoste, likusi - šiuo metu plukdoma į Kanadą.

LJL vadovas Sigitas Dobilinskas BNS trečiadienį teigė, kad šią savaitę buvo galutinai panaikintas „Ventos“ areštas. Jis teigė, kad laivo įgulai atlyginimai sumokėti ir su jūrininkais kilę ginčai išspręsti.

Šiuo metu 3 iš 5 įmonės laivų yra areštuoti. Praėjusią savaitę išlaisvintas Senegalo Dakaro uoste buvęs laivas „Raguva“ - jis šiuo metu plaukia į Lenkiją.

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“, kuriems įkeistas laivas „Venta“, rugpjūčio pradžioje suteikė 3 mln. eurų paskolą LJL, o SEB bankas dar 9 mėnesiams - iki kitų metų balandžio - atidėjo LJL beveik 15 mln. eurų paskolų grąžinimo terminą. Tai leido stabdyti LJL bankroto procedūras.

LJL akcininkų susirinkime ketvirtadienį pritarta įmonės laivų „Voruta“, „Romuva“, „Deltuva“ ir „Raguva“ pardavimui. „Ventos“ pardavimui pritarta dar birželio viduryje.