Atskiri bandymai manipuliuoti valiutomis nėra tai, "dėl ko galima būtų atsipalaiduoti", - pareiškė laikraščiui "The Wall Street Journal" Vokietijos tarnybos "BaFin" bankų reguliavimo padalinio vadovas Raimundas Roeseleris.

Pareigūnas neatmeta galimybės, kad manipuliavimo užsienio valiuta mastai gali būti tokio paties dydžio kaip ir dėl manipuliavimo Londono tarpbankinėmis palūkanų normomis (LIBOR) kilusio skandalo metu.

"Dar nebaigėme mūsų tyrimo, taigi rezultatų prognozuoti negaliu", - teigė R. Roeselerisir pridūrė, kad jo tarnyba siekia baigti tyrimą iki ateinančių metų pabaigos.

Bankas "Deutsche Bank AG" ir jo konkurentas "Commerzbank AG" atleido ar sustabdė daugelio atskirų prekiautojų įgaliojimus dėl bandymų manipuliuoti normomis 5,3 trln. JAV dolerių vertės valiutos keitimo rinkoje. Buvo pradėti tarptautiniai tyrimai kilus kaltinimams dėl neteisėtų veiksmų, atsistatydino keli aukšto rango pareigūnai. Tyrimą atliekanti tarnyba nurodo, kad šiuo metu finansų institucijos bendradarbiauja vykdant patikrą.