DELFI pavyko susisiekti su jaunųjų turistų ir keliautojų būrio „Vedlys“ vadovu Vydu Verbiliu.

Vyras teigė, kad akmenų griūtis pareikalavo vienos gyvybės. Daugiau sužeistųjų grupėje, pasak jo, nėra.

„Oro sąlygos baisios ir griūtis akmenų“, - sąlygas, kuriomis įvyko nelaimė, apibūdino vyras.

Kaip teigė V. Verbilas nelaimė įvyko netikėtai.

„Palapinėje miegojo keturi žmonės. Akmuo didžiausias persirito per vieną. Vienas nukentėjo, trys sveiki liko“, - teigė jis.

Pasak pašnekovo, šiuo metu lietuvių grupė bando nusileisti nuo kalno, laukia gelbėtojų grupės.

„Esame 3,5 km aukštyje“, - pridėjo jis.

V. Verbilo teigimu, komanda jaučiasi ramiai ir laukia pagalbos.

DELFI primena, kad draudimo įmonė „PZU“ apie klientę ištikusią nelaimę buvo informuota naktį iš antradienio į trečiadienį – apie 1.30 val.

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ambasada Kazachstane ir generalinis konsulatas Almatoje kreipėsi į Kirgizijos Respublikos užsienio reikalų ministeriją prašydami pateikti informaciją apie Lietuvos pilietės žūtį ir jos aplinkybes, tačiau kol kas atsakymo negavo.

Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Almatoje informavo draudimo kompaniją „PZU Lietuva“, jog yra pasirengęs padėti suteikiant konsulinę pagalbą nukentėjusiems. Kompanijos teigimu, tokios pagalbos kol kas nereikia.

Pasiruošę gelbėti

Trečiadienio popietę „PZU Lietuva“ pranešimu spaudai informavo, kad gavo informaciją apie dar vieną nesunkiai sužeistą grupės atstovą.

„Visi kiti grupės dalyviai yra sveiki“, - pabrėžia bendrovė.

Įmonė informuoja, kad kelionės draudimą turi 20 asmenų iš Lietuvos, iškeliavusių į Kirgiziją.

„Taip pat žinoma, kad šie asmenys į kalnus išėjo pasidaliję grupėmis. Informacijos apie grupių dydį ir sudėtį draudimo bendrovė neturi. Šiuo metu nelaimės vietoje oro sąlygos yra labai prastos“, - rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Nelaimės ištiktai grupei pagalbą teikia „PZU Lietuva“ partnerė „Altas assistance“, bendradarbiaujanti su Kirgizijos atitinkamomis tarnybomis.

Šiuo metu jau yra parengtas sraigtasparnis su visa reikiama įranga ir specialistais – jie žino įvykio vietą ir dabar laukia bent kiek palankesnių oro sąlygų ir galimybės išskristi į įvykio vietą. „PZU Lietuva“ įsitikino, kad gelbėtojų pajėgų pakaks suteikti visą reikiamą pagalbą, kai tik gelbėtojai pasieks nelaimės ištiktą grupę.

Šiuo metu gelbėtojai ir draudimo bendrovė turi ryšį su grupės vadovu. Tiesa, dėl oro sąlygų ryšys nebūna nuolatinis, tačiau šiuo metu jau turima pakankamai informacijos apie buvimo vietą ir grupės narių būklę. Grupės vadovas jau yra gavęs visą reikiamą informaciją, kokią pagalbą būtina suteikti sužeistai grupės narei iki atvyks gelbėtojai.

Kol kas nėra aišku, kada pasikeis orai ir kada gelbėjimo sraigtasparniai galės pakilti į orą. Kitų būdų greitai pasiekti kalnuose esančią grupę nėra, rašo „PZU Lietuva“.

Su draudimo bendrove susisiekė ir pagalbą pasiūlė Kirgizijos konsulato atstovai.

Draudimo bendrovė pasirūpins žuvusiosios palaikų pargabenimu į Lietuvą ir visa reikiama medicinine pagalba sužeistai Lietuvos turistei.

Gelbėtojai išvyko ryte

Apie 17 val. Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuvos generalinis konsulatas Almatoje iš Kirgizijos ekstremalių situacijų ministerijos gavo informaciją apie Tian Šanio kalnuose esančią lietuvių grupę.

Ministerija taip pat informavo, kad trečiadienio rytą į kalnus išėjo gelbėtojų komanda. Lietuviai yra Kensay kanjone. Gelbėtojai vakare turėtų pasiekti vietą, kurioje yra Lietuvos alpinistai.

Kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, žuvusios merginos artimieji informuoti apie nelaimę.

Užsienio reikalų ministerija bando susisiekti su visomis lietuvių grupėmis, dalyvaujančiomis kalnų kelionėje centrinio Tian Šanio kalnuose ir išsiaiškinti konsulinės pagalbos poreikį.