Tokią informaciją socialiniame tinkle „Twitter“  paskelbė Slovakijos finansų ministras. BBC praneša, kad iki referendumo Graikijoje daugiau nebus surengta eurogrupės pasitarimų. 

Anksčiau Lietuvos finansų ministras BNS teigė, kad Euro zonos finansų ministrai neketina skubotai svarstyti Graikijos siūlymo. 

R. Šadžius: Eurozona skubotai nepriims Graikijos pasiūlymų 

„Nesitikiu, kad euro zonos finansų ministrai iš vieno popieriaus lapo ims ir priims tokį greitą sprendimą. Būtent todėl Europos stabilumo mechanizmo sutartyje, pagal kurią bus svarstoma ši paraiška, yra numatyta detali procedūra, kokiais žingsniais reikia eiti, kad galiausiai, sudarant paramos sutartį, parama atitiktų realijas - nebūtų perteklinė arba nepakankama. Antra vertus, kad būtų užtikrintas šalies, gaunančios paramą, įsipareigojimų tinkamas įvykdymas. Iki tokios sutarties pasirašymo yra ilgas kelias ir tikrai per šiandienos telefoninę konferenciją šie klausimai nebus išspręsti“, - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams trečiadienį sakė Rimantas Šadžius.Anot jo, finansų ministrai, priimdami bet kokius sprendimus, norėtų žinoti, kaip pasikeitė Graikijos Vyriausybės požiūris į derybas bei į referendumą, kurį šalies premjeras paskelbė, nutraukus derybas praėjusią savaitę.

„Pirmas dalykas, tokio pobūdžio pasiūlymus pirmiausia turi įvertinti Europos Komisijos (EK) specialistai - kiek kainuos vienokia ar kitokia nuolaida, nes eina kalba apie nuolaidas palyginus su nustatytom sąlygomis. Kas kelia didžiausią nerimą, palyginti su praėjusiu penktadieniu, Graikijos ekonominė situacija yra kardinaliai pasikeitusi“, - komentuodamas trečiadienį pateiktą „pataisytą“ Graikijos pasiūlymą tarptautiniams kreditoriams, teigė R.Šadžius.

Jo teigimu, jei bus svarstoma galimybė sukurti naują finansinės paramos programą Graikijai, reikės atsižvelgti į dabartinę šalies ekonominę padėtį.

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) pareiškė esąs tvirtai apsisprendęs rengti sekmadienį referendumą, kuriame graikai pareikštų savo nuomonę apie šaliai skolinančių tarptautinių institucijų keliamas sąlygas. Tačiau jis dar kartą patvirtino pasisakantis už „Ne“, tikėdamasis laimėti palankesnę sutartį.

Premjeras pabrėžė, kad Graikija toliau derėsis su savo tarptautiniais skolintojais, ir vėl tvirtino,  jog Atėnai nori likti Europoje.

Graikijos skolų našta sudaro beveik 180 proc. jos bendrojo vidaus produkto po to, kai Atėnams nuo 2010 metų buvo paskolinta 240 mlrd. eurų pagal dvi finansinio gelbėjimo programas. Nuo 2009 metų nedarbas šalyje padidėjo daugiau negu dvigubai – iki 25,6 proc., o pensijos ir socialinės išmokos per 2010–2014 metų laikotarpį buvo sumažintos maždaug perpus.

TVF pareigūnai svarstys Graikijos prašymą 

„Per kelias ateinančias savaites“ Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pareigūnai svarstys Graikijos prašymą priimti retą sprendimą ir atitolinti šalies laiku neįvykdyto skolos mokėjimo terminą. Trečiadienį naujienų agentūrai AFP tokią informaciją pateikė anonimiškai pasisakęs šaltinis.

Atėnai paprašė atidėti terminą dar antradienį, likus kelioms valandoms, kai privalėjo būti sumokėta 1,5 mlrd. eurų vertės skola. Tiesa, TVF vadovų taryba sprendimo nepriėmė ir Graikija savo įsipareigojimų neįvykdė.

Trečiadienį šaltinis nurodė, kad TVF valdyba oficialiai svarstys prašymą, tačiau pasisakiusio pareigūno pateiktos laiko ribos rodo, kad greitai Graikija atsakymo negaus, nors šio ji norėjo dar prieš pasibaigiant galutiniam įmokos terminui.

Jeigu atidėti mokėjimą tarptautinė organizacija sutiktų, tai reikštų, kad šalis nebūtų oficialiai skelbiama kaip įsiskolinusi, t.y. pagal TVF nuostatus – paskelbusi apie įsipareigojimų nevykdymą. Oficialiai fondui skolinga valstybė neturi teisės pretenduoti į TVF turimas lėšų atsargas.

Graikija tarptautinei institucijai dar vieną 455 mln. eurų vertės įmoką turi sumokėti iki liepos 13 dienos, dar vienas, 284 mln. eurų vertės, mokėjimas jos laukia rugpjūčio 1 d.

Europos Taryba: referendumas Graikijoje neatitinka Europos standartų

Referendumas dėl finansinės pagalbos suteikimo sąlygų Graikijoje rengiamas skubotai ir neatitinka Europos standartų, pareikšta trečiadienį Europos Taryboje.

„Akivaizdu, kad laiko per mažai, pagal mūsų standartus“, - nurodė Danielas Holtgenas, kuris yra Europos Tarybos generalinio sekretoriaus Thorbjoerno Jaglando  atstovas spaudai.

Graikijos premjeras Cipras tvirtai sieks referendumo sekmadienį ir jame balsuos „Ne“

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras  pareiškė esąs tvirtai apsisprendęs rengti sekmadienį referendumą ir ištarti jame „Ne“ skolintojų siūlomoms pagalbos teikimo Graikijai sąlygoms.