Jie skundžiasi, kad naujai priimti darbuotojai neatsakingi, reikalauja didžiulių algų, nors neturi nei darbo patirties, nei įgūdžių. Įmonių vadovai sako, kad dabartinė darbuotojų karta į darbą žiūri atmestinai, nevertina savo darbo vietos.

Pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento vadovas Sigitas BesagirskasŽinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ teigė sutinkantis, kad darbuotojų trūkumas šiandien – svarbiausia problema.

Sigitas Besagirskas

„Šiandien tai svarbiausia problema. Visi pokalbiai su įmonių vadovais prasideda nuo, jog skundžiamasi, kad trūksta darbuotojų. Galėtume paleisti antrą ir trečią pamainą,daug užsakymų, gaminti eksportui negalime gaminti tiek, kiek norim, tik todėl, kad trūksta darbuotojų. Jeigu po krizės pagrindinės problemos buvo finansavimas, tiekimo nestabilumas, dabar – tik darbuotojai“, - tvirtino jis.

Pasak S. Besagirsko, viena didžiausių problemų – mūsų struktūrinis nedarbas.

„Mūsų švietimo sistema rengia ne tuos žmones, ne su tais gebėjimais, kurių reikia darbo rinkai. Matom tendencijas, kad vis daugiau jaunuolių, baigusių aukštąsias,eina į profesines mokyklas tam, kad įgytų realią specialybę. Taip pat nėra ir tinkamo profesinio orientavimo. Kada žmogus susiduria su realiu darbu? Tuomet, kai baigia mokymo įstaigą. Ar tai būtų profesinė mokykla, ar universitetas. Iki tol jis neturi žalio supratimo apie profesiją, apie būsimą darbą. Dažnai profesija pasirenka vadinamąja atsitiktine tvarka. Todėl ir kyla įsidarbinimo problemų“, – kalbėjo jis.

Laida „Atviras pokalbis“ transliuojama antradieniais - penktadieniais 9.10 val.