Interviu Žinių radijui pirmadienį verslininkas sakė, kad socialinio modelio privalumų retorika jo neįtikino.

„Retorika neįtikina, bet kad tikrai tą reikia daryti. Aš tikrai tikiu, kad žmonėms nuo to nebus blogiau, žmonėms bus geriau. Jeigu žmogus turės didesnį pasirinkimą, tikrai galės susirasti darbą greičiau, kadangi atsiras daugiau darbo vietų. Tada pačiam žmogui bus didesnis pasirinkimas, kur jis gali eiti, gauti didesnę atlyginimą“, - sakė verslininkas.

Jo teigimu, socialinis modelis nėra blogas.

„Man regis, kad socialinis modelis gal ir pakankamai gerai paruoštas, bet blogai pristatytas. O kai blogai pristatai kažkokį daiktą, atrodo, kad kažką negero nori sugalvoti. Visos valstybės tikslas yra vienas - kurti geresnę valstybę, niekas nenori vienas kito skriausti“, - tvirtino V.Bumelis.

Socialinis modelis iš viso apima apie 40 teisės aktų.

Profesinės sąjungos kritikuoja planus mažinti darbo užmokestį, atleidimo supaprastinimą, išeitinių išmokų apkarpymą ir įspėjimo terminų sutrumpinimą, maksimalios darbo laiko savaitės ilginimą, terminuotų darbo sutarčių įteisinimą. Tuo tarpu darbdaviai mano, kad liberalizavus darbo rinką bus galima sukurti nemažai naujų darbo vietų ir įdarbinti dalį bedarbių, kurių interesų dabar negina niekas.