„Lietuviai vasarai ruošiasi labai iš anksto. Tam yra labai objektyvios priežastys, ypač tolimesnėms kelionėms. Vasarą yra galimybė išvykti toliau ir ilgesniam laikui, nes vaikai atostogauja, galima savo darbe pasiderinti ilgesnes atostogas“, - sakė Ž. Gavelienė.
 
Statistikos departamento Transporto ir paslaugų skyriaus vedėja Zita Serafinienė tikina, kad iš esmės nekinta ir lietuvaičių įpročiai renkantis šalį poilsiui.
 
„Jeigu lietuviai pasinaudoja kelionių organizatorių paslaugomis, dažniausiai ir keliauja į Turkiją, Graikiją, šiemet jau  truputį iškilo į priekį Bulgarija, kuri buvo žemiau, Egiptas, Ispanija, Italija – tai pačios populiariausios šalys“, - teigė Z. Serafinienė.
 
Tiesa, kelionių organizatoriai tvirtina, kad vis daugėja žmonių, kurie vyksta vadinamosioms gyvenimo atostogoms ir susiplanuoja ilgesnes bei brangesnes keliones į tokias šalis kaip Jungtinės Valstijos, Australija ar Azijos šalys. 

Taip pat vis populiaresnės tampa atostogos, derinamos su verslo kelionėmis, kai nuvažiavus darbo reikalais po susitikimo pasiimamos kelios papildomos dienos poilsiui toje šalyje.