Vyriausybės patvirtintas Administracinių teisės pažeidimų kodekso papildymo įstatymo projektas numato, kad valstybinė lošimų priežiūros komisija bei jos įgalioti valstybės tarnautojai galės su rašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus dėl atsakomybės už azartinių lošimų organizavimo tvarkos arba lošimo reglamento pažeidimus. Neturėdama šios teisės VLPK turėtų kreiptis į Vidaus reikalų ministerijos ir policijos pareigūnus.

Vyriausybė taip pat pritarė Metrologijos įstatymo pataisos projektui, kuriame numatyta, jog valstybinė metrologinė matavimo priemonių kontrolė bus taikoma ir matavimo priemonėms naudojamos tikrinti azartinių lošimų įrangą.

"Metrologijos inspekcija turi kontroliuoti ir ginti valstybę ir vartotojus nuo neteisingų matavimo priemonių ir jas tikrinti. Tačiau įstatymas buvo priimtas 1996 metais, tada azartiniai žaidimai dar nebuvo legalizuoti, todėl jį dabar reikėjo papildyti", - BNS sakė Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininkas Feliksas Petrauskas.

Lietuvos azartinių lošimų įstatyme nustatyta, kad šalyje leidžiama naudoti tik naujus lošimo automatus, pagamintus atitinkamą licenciją turinčio gamintojo. Tokiu būdu į Lietuvos matavimo priemonių registrą įrašytiems ir Lietuvoje naudojamiems lošimo automatams turės būti taikomi Lietuvos metrologijos įstatymo reikalavimai.