Apie sprendimą imtis naujų baudžiamųjų priemonių prieš Rusiją ketvirtadienį pranešė ir Europos Sąjunga. Tiek JAV, tiek ES sankcijos nukreiptos prieš Rusijos energetikos, finansų ir gynybos sektorius.

Liepą Amerika iš esmės užkirto prieigą prie Amerikos paskolų ir akcijų rinkų penkioms Rusijos finansų grupėms - VTB bankui, „Gazprombank“, Maskvos bankui, „ Vnešekonombank“ bei Rusijos žemės ūkio bankui, uždrausdama JAV fiziniams ir juridiniams asmenims „dalyvauti sandoriuose, finansuoti ar kitaip būti susijusiems su jų nauja skola, kurios trukmė ilgesnė nei 90 dienų, arba naujomis akcijomis."

Šaltiniai sakė, kad dabar JAV vyriausybė numačiusi taikyti tokius pat apribojimus didžiausiam pagal turto vertę Rusijos komerciniam bankui „Sberbank“ ir sugriežtinti suvaržymus visoms šešioms finansų institucijoms, uždrausdama JAV fiziniams ir juridiniams asmenims „dalyvauti sandoriuose, finansuoti ar kitaip būti susijusiems su jų nauja skola, kurios trukmė ilgesnė nei 30 dienų".

Prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį pareiškė, kad „šios priemonės padidins Rusijos politinę izoliaciją ir Rusijos patiriamus ekonominius nuostolius, ypač prezidentui (Vladimirui) Putinui ir jo aplinkos žmonėms svarbiose srityse“.

JAV iždo departamentas, liepą įvesdamas suvaržymus penkioms Rusijos finansų institucijoms, pabrėžė, kad jis „neužblokavo šių bankų nuosavybės arba jų turtinių teisių, taip pat neuždraudė su jais vykdyti sandorių, kurių nėra tarp šių konkrečių apribojimų“.

Amerikiečių pareigūnai sakė, kad Vašingtonas taip pat imsis priemonių prieš Rusiją, kad sustabdytų milijardų dolerių investavimą į naftos telkinių žvalgymą Sibire ir Rusijos Arktyje.

Šiomis priemonėmis siekiama uždrausti įmonėms, tarp jų „Exxon Mobil“ bei BP Plc., bendradarbiauti su Rusijos naftos kompanijomis energetikos technologijų ir paslaugų srityse.

Trečiasis naujo sankcijų paketo elementas yra priemonės prieš Rusijos gynybos kompanijas. Vienas šaltinis sakė, kad Jungtinės Valstijos įtrauks į „juodąjį sąrašą“ dar kelis Rusijos ginklų gamintojus.