„Šiandien pasirašėme sutarčių, vertų daugiau nei 14 mlrd. svarų“, – D.Cameronas sakė per bendrą spaudos konferenciją Londone.
Abi šalys siekia pagerinti ryšius, kurie pašlijo, kai D.Cameronas 2012 metais susitiko su tremtyje gyvenančiu Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama.

Li Keqiangas anksčiau susitiko su Britanijos karaliene Elizabeth II Vindzoro pilyje per trijų dienų vizitą, kuris buvo surengtas po D.Camerono vėliausios viešnagės Kinijoje praeitų metų gruodį.

Lyderiai nepateikė jokių detalių apie sudarytus kontraktus, tačiau Britanijos energetikos milžinė BP anksčiau nurodė, kad antradienį bus pasirašyta maždaug 20 mlrd. JAV dolerių (51 mlrd. litų) vertės sutartis su Kinijos valstybine energetikos įmone CNOOC dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo Azijos galiūnei ateinančius 20 metų.

Kaip pranešama, energetikos grupė „Royal Dutch Shell“ irgi pasirašė sutartį su CNOOC per Li Keqiango vizitą.

Be to, Kinijos valstybinis bankas tikriausiai investuos į greitojo geležinkelio HS2 liniją, sujungsiančią Londono, Midlando regioną ir šiaurės Angliją.

Li Keqiangas pirmadienį rašė dienraštyje „The Times“, kad abi šalys gali „bendradarbiauti daugelyje sričių“.

Kinijos premjeras pridūrė, kad tikisi „glaudesnio bendradarbiavimo finansų, infrastruktūros statybų ir kitose srityse“, pabrėždamas, kad šalys „tikisi abipusiai naudingų susitarimų“.