Gyventojai turėtų būti itin budrūs, kadangi virtuali valiuta bitkoinas šiuo metu nėra reglamentuota nei Europos Sąjungos, nei Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Šioje srityje veikiančių subjektų veikla nėra licencijuojama, o tokios valiutos naudotojai nėra apsaugoti. Kadangi tokios rūšies valiutas sukuria ir valdo asmenys ar asmenų grupės, kurių niekas neprižiūri, todėl labai didelė rizika, kad „kūrėjai“ gali dingti su visais žmonių pinigais“, – banko pranešime cituojamas Vilius Šapoka, Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Pasak jo, dažniausiai šios valiutos yra nepripažįstamos valstybių, o kai kurias atvejais net oficialiai uždraudžiamas jų naudojimas. Pagrindinė rizika, su kuria susiduria virtualios valiutos naudotojai – ta, kad nėra priežiūros ir teisinio reglamentavimo, didelis valiutos vertės svyravimas, galimos apgaulės ir vagystės, valiutos keityklų bankrotas ar pačios valiutos išnykimas.

Kadangi tokios valiutos yra virtualios ir neturi jokio susiejimo su realiu turtu, jos vertos tiek, kiek jas vertina žmonės ir koks jų poreikis. Staiga sumažėjus žmonių, norinčių ar galinčių naudoti tam tikrą valiutą, skaičiui, jos vertė gali labai nukristi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (307)