Po susitikimo su Lietuvos finansų ministru Rimantu Šadžiumi eurokomisaras per spaudos konferenciją sakė, balandį iš Eurostato EK gaus duomenis apie Lietuvos atitikimą euro įvedimo kriterijams, birželį sprendimą priims EK, o liepą – Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų taryba (ECOFIN).

„2014-ieji bus sprendimų metai Lietuvai, kuri nori prisidėti prie mūsų 18 valstybių jau jungiančios valiutos sąjungos“, – teigė O. Rehnas.

Paklaustas, ar Lietuvoje, valdančiojoje koalicijoje, kilusios abejonės dėl euro įvedimo reikalingumo turės įtakos EK sprendimui, eurokomisaras teigė nevertinąs vidaus diskusijų. Kita vertus, jis priminė, kad Lietuvos Vyriausybė yra priėmusi sprendimą siekti 2015 metais įsivesti eurą.

Anot O. Rehno, svarbu, kad valstybė atitiktų formalius euro įvedimo kriterijus, tačiau ne mažiau svarbu ir sutarimas visuomenėje dėl tokio sprendimo.

Kalbėdamas apie euro įvedimo sąlygas, eurokomisaras pabrėžė, jog svarbus ekonomikos tvarumas, ne tik formalus kriterijų atitikimas.

Pasak finansų ministro R.Šadžiaus, šeštadienį Lietuva pradėjo konkretų darbą dėl euro įsivedimo.

Olli Rehnas ir Rimantas Šadžius (Finansų ministerijos nuotr.)

„Šiandien mes (su EK viceprezidentu – past.) pradėjome konkretų darbą Lietuvai prisijungiant prie euro zonos. Keitėmės informacija ir savo matymu, apie ekonominius procesus, kurie vyksta Lietuvoje, Lietuvos pasiekimus ir ką mes dar turime padaryti“, – teigė ministras.

„Mano nuomone, euro įvedimas yra būtina sąlyga sėkmingai Lietuvos ekonomikos plėtrai“, – pabrėžė R. Šadžius.

Jis vylėsi, kad Lietuva neperžengs 3 proc. viešųjų finansų deficito nuo BVP, šiemetinė Lietuvos prognozė – 2,9 procento.

„Esu optimistas, kad mes būsime žemiau 3 procentų“, – teigė ministras.

Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos. Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metais.

A. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė dar pernai birželį yra patvirtinusi nacionalinį euro įvedimo planą.