"Kalbėjome ir apie pieno eksportą į Kiniją. (...) Kalbant apie sertifikatų galutinį patvirtinimą Kinijos vyriausybės, buvo atsakyta, kad šie sprendimai bus priimti artimiausiu metu. O šiuo metu yra susilaikyta dėl, manau, dėl procedūrinių tam tikrų dalykų", - interviu LRT radijui sakė A.Butkevičius, kuris pirmadienį Bukarešte susitiko su Kinijos valdžios atstovais.

Jo teigimu, Lietuva Kinijos rinkai galėtų pasiūlyti pieno, mėsos ir žuvies produktų.

"Šiuo metu dirbama su Kinija dviem kryptimis - tai pirmiausia pieno produktai, mėsos gaminiai. Tai pat dirbama ir Šanchajuje - norima atidaryti verslo atstovybę Lietuvos", - kalbėjo premjeras.

A.Butkevičiaus teigimu, Kinijos premjeras Li Keqiangas pakvietė jį atvykti į Kiniją.

Spalio pradžioje premjeras teigė, jog iš Kinijos į Lietuvą negrįžta patvirtinti sertifikatai. Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS anksčiau sakė, kad Lietuva visus dokumentus su Kinija jau yra suderinusi ir laukia galutinių licencijų. Jas Kinija vėluoja atsiųsti beveik mėnesį.

Lietuvos politikams rugsėjo viduryje susitikus su Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama, Kinija atšaukė komercijos viceministro vizitą Lietuvoje. Neatmetama, kad dėl tų pačių priežasčių gali vėluoti ir pieno eksporto licencijos.