Kaip rašo „Vakarų ekspresas”, žmonės jau rengia pašto boikoto akciją, o Ryšių reguliavimo tarnyba pradėjo tyrimą dėl šios valstybės įmonės veiksmų.

Teigiama, jog naujos kainos, kurias už siuntimą turės mokėti klientai, neatitinka Lietuvos ekonominės situacijos ir yra didžiausios pasaulyje.

Pavyzdžiui, daikto iki 100 g siuntimas į užsienį iš Lietuvos įsigaliojus naujiems tarifams atsieis 60,66 lito, o tokia paslauga, pavyzdžiui, Latvijoje apytikriai kainuoja 4,86, Lenkijoje - 7,43, Anglijoje - 12, Vokietijoje - 5 litus.

Lietuvos paštas atsiųstame komentare teigia, kad „Vakarų ekspreso“ pateiktas 100 g siuntos pavyzdys nėra tinkamas, nes tokio svorio daiktai paprastai telpa į A4 formato voką, o tai reiškia, kad tokį daiktą ir toliau bus galima siųsti kaip pašto korespondenciją. Lietuvoje tokio svorio daikto siuntimas neregistruotu paštu kainuoja 1,55 Lt, registruotu paštu – 3,55 Lt. Siųsti į ES šalis tokio svorio siuntą kainuoja neregistruotu paštu 2,80 Lt, registruotu – 9,80 Lt.

Pašto atstovai tvirtina, jog apibrėždami pašto korespondencijos standartą elgiasi teisėtai.

Ryšių reguliavimo tarnyba, kuri kontroliuoja Lietuvos pašto veiklą, šiuo metu vertina, ar jo veiksmai atitinka Lietuvos pašto įstatymo bei kitų poįstatyminių teisės aktų nuostatas. Kada bus baigtas tyrimas - nedetalizuojama.

Kaip savo tinklalapyje aiškina „Lietuvos paštas”, nuo lapkričio 1 dienos Lietuvos paštas aiškiai apibrėš, kas yra laiškas ir kas – siuntinys.

Laiškais bus laikomos siuntos iki 2 kg ir ne didesnių išmatavimų nei 350×260×20 mm. Siuntiniais bus laikomos siuntos, kurių svoris didesnis nei 2 kg ir / arba išmatavimai viršys laiško matmenis (350×260×20 mm). Šie išmatavimai galios tiek Lietuvoje, tiek į užsienio šalis siunčiamoms siuntoms. Paštas nurodo, kad sutartiniams klientams siuntų pristatymo sąlygos nesikeičia.