"Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė Federalinei muitinės tarnybai nuo spalio 10 dienos atšaukti sugriežtintą muitinės kontrolę Rusijos ir Lietuvos pasienyje ir pradėti darbą planiniu režimu", - teigiama Rusijos muitinės tarnybos pranešime spaudai.

Sustiprinta krovinių kontrolė Rusijos ir Lietuvos pasienyje atšaukiama nuo spalio 10 dienos, pranešė Rusijos muitinės tarnyba.

Apie tokį Rusijos prezidento įsaką trečiadienį pranešė šios šalies muitinė savo interneto svetainėje.

Sustiprinta vežėjų patikra turi būti panaikinta nuo ketvirtadienio. Ketinama pereiti prie "planinio režimo", rašoma pranešime.

Anot jo, sustiprinta muitinės patikra pasienyje su Lietuva įvesta dėl padažnėjusių Lietuvos vežėjų muitinės tvarkos pažeidimų.

"Vykdant šias priemones Lietuvos vežėjų ir importuotojų įvykdomų muitinės taisyklių pažeidimų skaičius sumažėjo ir dabar neviršija vidutinių statistinių rodiklių", - teigiama pranešime.

Rusija Lietuvos krovinių kontrolę pasienyje sugriežtino rugsėjo 11-ąją.

Vežėjai tikisi aiškesnės situacijos ketvirtadienį

Lietuvos vežėjams situacija dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu panaikintos sustiprintos muitinės kontrolės Lietuvos pasienyje turėtų paaiškėti ketvirtadienį popiet, teigia nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava".

"Pranešime neužsimenama, ar kontrolė panaikinama Latvijos-Rusijos, Estijos-Rusijos pasienyje ir vidinėse Rusijos muitinėse. Taip pat nieko nėra minima apie tai ar sustiprinta kontrolė bus atšaukta vidinėse Kaliningrado srities muitinėse", - BNS sakė "Linavos" atstovas spaudai Gytis Vincevičius.

Pasak jo, aiškesnė situacija vežėjams turėtų paaiškėti ketvirtadienį.

"Tikimės rytoj gauti iš vežėjų šį sprendimą patvirtinančią informaciją", - sakė G.Vincevičius.

Maskvoje - ministrų susitikimas

Tuo tarpu dvišalis žemės ūkio ministrų susitikimas Maskvoje trečiadienį prasidėjo 18 val. Lietuvos laiku, rašo portalas vz.lt.

Be to, derinamas ir Lietuvos gamintojų susitikimas su Rusijos vartotojų teisių tarnybos vadovu Genadijumi Oniščenka, kuris nepageidauja kalbėtis su Lietuvos politikais.

"Rusijos kolegų klausime, kokios informacijos iš mūsų pusės jiems reikia. Mes pasiruošę viską pateikti, kad draudimas eksportuoti būtų atšauktas", - vz.lt Maskvoje sakė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna. Jis įvardijo ir pirminį tikslą – reikia gauti aiškią žinią, kas konkrečiai Rusijai neįtinka.