Ekonomikos prieaugis kitais metais sieks ne 1 proc., kaip jie prognozavo anksčiau, o 0,9 proc. ECB analitikų prognozėmis, 2015 metais ekonomika euro zonoje ūgtelės 1,5 procento.

Vos prieš kelias dienas M. Draghi pareiškė, kad, jo nuomone, blogiausias laikotarpis euro zonoje jau praeityje. Atsižvelgiant į tai, kad regionas niekaip negalėjo išsikapstyti iš recesijos šešis ketvirčius iš eilės, ECB vadovo žodžiai negalėjo likti nepastebėti. Dabar rinkos dalyviai spėlioja - kas vis dėlto teisus.

ECB analitikai mano, kad Kinijos ir Brazilijos ekonomikų sulėtėjimas neišvengiamai sukels Europos eksporto į šias šalis sumažėjimą, kas, neabejotinai, trukdys euro zonos ekonomikos atsigavimui.

Ekonomikos augimo tempai daugelyje besivystančių šalių, tarp jų - Kinijoje ir Brazilijoje, iš tiesų lėtėja. Tačiau negalima neatsižvelgti į gana spartų atsigavimą išsivysčiusiose valstybėse, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose, teigia ekspertai. Todėl prekėms iš euro zonos greičiausiai atsivers papildomos realizavimo rinkos ir tai, be abejonės, palaikys regiono ekonomiką, mano ekspertai.