„Gaminame grįžtančius bumerangus, kuriuos reikia mesti tolyn ir stebėti kaip jie grįžta, aišku, prieš tai reikia išmokti mesti, o tai jau nesustojantis mokymosi procesas, nes skirtingus bumerangus skirtingai reikia ir mesti, - pasakojimą pradeda Tautvydas. - Gaminti bumerangus sugalvojome, nes žaidėme lėkščiasvydį, tada susipykome ir nebeturėjome su kuo žaisti, tai pasigaminome po bumerangą ir žaidėme kas sau. Galiausiai susitaikėme ir nusprendėme, kad pyktis yra blogai ir kad mus sutaikė bumerangai. Palaipsniui supratome, kad mums velniškai patinka dirbti su medžiu ir kad gaminti bumerangus yra puiki meditacija ir kartu kantrybės reikalaujantis darbas.“

„Gaminame bumerangus nuo kokių 2009 m., esame juos gaminę be jokios papildomos įrangos: išpjovus bumerango formą jį tekdavo šlifuoti ranka, o tai užtrunka daug laiko, - papildo Saulius, pridūręs, jog dabar komanda turi medžio šlifavimo stakles, tad darbas einasi greičiau. - Mane visada žavėjo skraidantys daiktai, iš pradžių ta skraidanti plastikinė lėkštė, o vėliau internete mane sudomino bumerangai. Pamačiau, kad juos galima pasigaminti, o Prancūzijoje ir Austrijoje tai yra labai populiaru, galima rasti įvairių bumerangų brėžinių. Iš pradžių pabandžiau pasigaminti vieną, bet paskui supratau, kiek dar daug galima jų pagaminti ir man atsivėrė įdomus pasaulis.“

Jaunuoliai sako, jog bumerangus gaminti profesionaliai pradėjo šiemet, todėl kol kas nesuskaičiavo, kiek jų pagamina per metus. Paklausti apie bumerangų pardavimus, jie sako, jog kelis jau yra tekę parduoti.

„Mums jau pavyko bumerangų parduoti, kai kurie žmonės prašo ant jų užrašyti ir kokią žinutę, tačiau kol kas juos parduodame per draugus ir ruošiamės dalyvauti mugėse, - dėsto Saulius, skaičiuojantis, jog vieno kaina siekia nuo 50 litų. - Norime skleisti laisvalaikio su bumerangais idėją, aišku, užsidirbti irgi yra jėga, nes esame studentai, bet tai nėra mūsų pirminis tikslas.“

Jis pasakoja, jog bumerangų gamybą komanda derina su repeticijomis.

„Repetuojame Vilniuje su grupe, o kai atsiranda laiko, važiuojame į sodybą daryti bumerangų, tad kartais juos gaminame savaitę, kartais – savaitgalį. Kai nuvažiuojame, stengiamės jų daugiau pagaminti, atsikeli iš ryto ir ėmeisi bumerangų, - atsidūsta Saulius. - Tiesa, žiemą sunkiau dirbti, nes šalta, o patalpa, kai dirbama su pjuvenomis, turi būti gerai vedinama, dirbame su akiniais ir kauke, bet nuo pavasario vėl viskas gerai.“

Tautvydas ir Saulius bumerangus gamina dirbtuvėse, įkurtose vieno jų tėvų sodybos klojime.

„Bumerangų gamybai naudojame balzos medį, aviacinę fanerą ir tai, ką randame miške“, - pasakoja Tautvydas, bumerangų gamybą vadinantis gyvenimo būdu.

Abu jaunuoliai šiuo metu mokslus ir gyvenimą sieja su muzika: Tautvydas muziko specialybės mokosi Lietuvos edukologijos universitete, o Saulius dirba „Yamaha“ muzikos mokykloje gitaros mokytoju.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)