Lietuvos gyvulių augintojas dabar naudingiau jautieną ir veršieną parduoti į užsienį, negu realizuoti Lietuvoje. Dažniausiai parduodama NVS šalyse, nes ten daugiau moka, pirmadienį rašo dienraštis "Klaipėda".

Lietuvoje lieka tik maža dalis ekologiškai švariose ganyklose išaugintų galvijų mėsos. Specialistai teigia, kad produkcija ekologiškai švari tapo todėl, jog smulkieji augintojai ne visada pajėgia nusipirkti chemikalų, trąšų.

Eksportuojama ne tik mėsa, bet ir gyvi veršeliai. Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Antanas Bauža teigė, kad 2004 metais į Rusiją ir Baltarusiją eksportuota 2,4 tūkst. tonų jautienos - beveik 1 tūkst. tonų daugiau nei 2003 metais.

"Gali būti, kad pardavinėti jautieną šalies turgavietėse darosi nenaudinga. Prekybai turgavietėse įtaką daro ne tik eksportas, bet ir didėjantys reikalavimai, didelių įmonių konkurencija. Prieš įstodama į ES mūsų šalis neeksportuodavo jautienos į NVS šalis tokiais kiekiais. Dabar išvežti tapo naudingiau", - sakė A.Bauža.