Įtariama, kad vienai įmonei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ (ŠRATC) organizuotą viešąjį konkursą dėl Radviliškio rajono savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų šalinimo vietas. Konkurso vertė – apie 18 mln. litų.

ŠRATC direktorius bei Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys R. Jakutis ir ŠRATC Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo skyriaus vadovė G. K. sulaikytos 48 valandoms. Artimiausiu metu jiems bus įteikti pranešimai apie įtarimus dėl piktnaudžiavimo.

Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) duomenimis, konkursas, dėl kurio sulaukytas ŠRATC vadovas, buvo smarkiai koreguojamas. CVPP nurodoma, jog įvairios pataisos pernai kovą paskelbtame konkurse buvo daromos bent tris kartus.

Paskutinis pakeitimas galėjo turėti ženklios įtakos konkurso baigčiai. Mat pirminėse pirkimo sąlygose nurodyta, kad laimėtoją nulems mažiausia kaina, o ŠRATC praėjusių metų rugsėjo pabaigoje pakeitė sąlygas ir nustatė, kad laimėtoją nulems ekonominis pasiūlymo naudingumas. Sąlygose įrašyta, kad kaina sudarys 60 proc. konkursinio balo, o likę 40 proc. teks "tiekėjo pasiūlymo techniniam įvertinimui".

Kokios įmonės dalyvavo konkurse, CVPP nenurodoma.