Darbo kodekso pakeitimus siūlė parlamentaras Gintaras Songaila, jiems pritarė profesinių sąjungų atstovai. Vyriausybė šį klausimą svarstys posėdyje kitą ketvirtadienį.

"Tokiam MMA padidinimui, išankstiniais skaičiavimais, iš valstybės ir savivaldybių biudžetų metams reikėtų daugiau kaip 225 mln. litų, o privačiame sektoriuje visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams - daugiau kaip 270 mln. litų. Abejotina, ar visos, ypač labai mažos įmonės, turėtų galimybes mokėti tokio dydžio MMA", - teigia ministerijos specialistai.

Baiminamasi, kad neturint galimybių mokėti didesnio MMA, įmonės gali atleisti dalį darbuotojų, trumpinti jų darbo laiką.

G.Songaila siūlė, kad MMA dydis būtų nustatomas ne mažesnis kaip pusė praėjusių metų vidutinio atlyginimo dydžio, kurį skelbia Statistikos departamentas. Tokiu būdu MMA būtų nustatomas neatsižvelgiant į šalies ūkio plėtros tendencijas.

Sprendimo dėl minimalios mėnesio algos (MMA) ir viso trišalio susitarimo 2012 metams Vyriausybės, darbdavių bei profesinių sąjungų atstovai pernai lapkričio pabaigoje nepriėmė, o diskusijas atidėjo, kadangi nebuvo aiški ekonominė situacija.

Vyriausybė anksčiau siūlė nuo 2012 metų liepos didinti MMA 50 litų iki 850 litų, nediferencijuoti jos pagal ūkio šakas, tačiau leisti laikinai taikyti mažesnę MMA - 800 litų - labai mažoms įmonėms, kuriose dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir kurių pajamos neviršija 1 mln. litų.

Darbdavių atstovai ir profesinės sąjungos reikalavo, kad minimali alga būtų didinama bent iki 900 litų jau nuo 2012 metų sausio pradžios. Darbdavių nuomone, Vyriausybės siūlomas MMA didinimas yra per mažas ir nemažintų skurdo šalyje.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją