"Tytuvėnai jau traukia turistus savo kultūriniu paveldu, piligrimystės centru, ežerais. Miestelyje įsikūręs regioninio parko lankytojų centras. Šalia yra durpių telkinių, kurias gal būtų galima naudoti gydymo ir reabilitacijos tikslais. Tytuvėnai turi didelį, tačiau neišnaudotą augimo potencialą. Aiškiai apibrėžus strateginį tikslą tapti kurortu, miesteliui atsirastų galimybės tikslingai plėtoti infrastruktūrą ir kelti gyventojų gerovę", - įsitikinęs Seimo narys.

Kurortinės teritorijos statusą suteikia Vyriausybė Ūkio ministerijos teikimu. Kurortinė teritorija turi turėti savo bendrąjį planą, gamtinių gydomųjų veiksnių, tokių kaip gydomasis purvas ar mineralinis vanduo, taip pat turi būti plėtojama poilsio ir rekreacijos infrastruktūra.

"Paskelbimas kurortine teritorija padėtų į Tytuvėnus pritraukti naujų investicijų iš valstybės ir ES fondų bei privačių investuotojų. Valstybė, skirdama finansavimą kultūros renginiams, paveldui bei turizmo infrastruktūrai vystyti, kurortams teikia prioritetą", - sakė K. Masiulis.

Šiuo metu Lietuvoje yra keturi kurortai: Birštonas, Druskininkai, Neringa, Palanga ir keturios kurortinės teritorijos: Anykščiai, Trakai, Zarasai, Ignalinos miesto Strigailiškio ir Palūšės kaimų dalių teritorijos. Šio statuso siekia ir Kulautuva.