Policija praneša, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad grupė asmenų, veikdami skirtingų Kauno ir Vilniaus įmonių, taip pat ir fiktyvių, realios veiklos nevykdančių uždarųjų akcinių bendrovių vardais, sistemingai naudojo svetimus prekių ženklus (Jungtinių Amerikos Valstijų įmonei „The Procter&Gamble Company“ priklausantį prekės ženklą „Head&Shoulders“; Nyderlandų įmonės RECKITT BENCKISER NV – „Calgon“). Jie dideliais kiekiais tiekė Lietuvos ir užsienio – Lenkijos ir Vengrijos – didmenine prekyba užsiimančioms bendrovėms falsifikuotas prekes: ne mažiau kaip 64 332 vnt. falsifikuoto 3 rūšių šampūno „Head&Shoulders“, ne mažiau kaip 68 800 vnt. falsifikuoto vandens minkštiklio automatinėms skalbimo mašinoms „Calgon“. Tuo prekės ženklų turėtojams padarė didelę turtinę bei neturtinę žalą, pasireiškusią žinomų prekės ženklų „Head&Shoulders“ ir „Calgon“ prestižo sumenkinimu ir apie 1 mln. Lt dydžio turtine žala falsifikuotas prekes realizacijai nupirkusioms įmonėms.

Pirmieji įtariamieji buvo sulaikyti vieno iš nusikalstamų sandėrių metu, su įkalčiais. Vėliau, taikant operatyvinius bei ikiteisminio tyrimo metodus, pavyko išaiškinti ir sulaikyti kitus organizuotų grupių narius. Tyrimo metu įtariamiesiems buvo taikytos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai ir uždėti apribojimai įtariamųjų (fizinių ir juridinių asmenų) turtui; atliekami ekspertiniai tyrimai bei tikrinta daugelio su aukščiau paminėtomis fiktyviomis bendrovėmis susietų juridinių asmenų ūkinė-komercinė veikla.

Įtariamiesiems inkriminuoti 32 nusikalstamos veiklos epizodai – nusikaltimai, numatyti Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. (Sukčiavimas), 203 str. (Neteisėta juridinio asmens veikla), 204 str. (Svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimas), 216 str. (Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas), 222 str. (Apgaulingas apskaitos tvarkymas), 300 str. (Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu).

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už sunkiausią sukčiavimo rūšį – sukčiavimą įgyjant didelės vertės svetimą turtą – numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, vadovaujami Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros 1-ojo (Nusikalstamų veikų tyrimo) skyriaus prokurorų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją