Daugiausia užterštų pašarų buvo rasta Žemutinės Saksonijos žemės paukštynuose.

Tuo tarpu Europos Sąjunga (ES) pranešė, kad apdoroti ir žmonių maisto gamybai skirti kiaušiniai iš tokių paukštynų buvo atvežti į Didžiąją Britaniją.

Praeitą savaitę daugiau nei tūkstančiui paukštynų, kurių kiaušiniuose ir pašaruose rasta dioksino, buvo uždrausta prekiauti kiaušiniais.

Dioksinų apibrėžimas taikomas 210 cheminių junginių grupei, iš kurių 17 yra toksiški. Pats toksiškiausias yra 2, 3, 7, 8-tetrachlordibenzo-p-dioksinas, (TCDD), kurį Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra priskiria prie žmogų veikiančių kancerogenų.

Kaip jau skelbta, Žemutinės Saksonijos, Šiaurės Reino-Vestfalijos ir Šlėzvigo-Holšteino žemėse Vokietijos vakaruose laikinai uždaryti paukštynai ir kiaulių fermos. Daugiau nei tūkstančiui Vokietijos paukštynų ir kiaulių fermų pirmadienį uždrausta pardavinėti savo produkciją.

Pirminiais duomenimis, dioksinai pašaruose galėjo atsirasti į juos įmaišius augalinės kilmės riebalų (riebiųjų rūgščių), kuriuose dioksino kiekis viršijo leistinas normas. Manoma, kad pašarų gamybos procese buvo panaudoti ne pašarams, o biodyzelinui skirti augalinės kilmės riebalai.

Ketvirtadienį Vokietijos žemės ūkio ministerija teigė, kad su skandalu susijusiems paukštynams nebus leista pardavinėti savo produkcijos, kol nebus atlikti griežti patikrinimai.

Tuo tarpu Europos Komisijos sveikatos reikalų atstovas Fredericas Vincentas spaudos konferencijos metu sakė, kad šie kiaušiniai pasiekė Didžiąją Britaniją.

„Tie kiaušiniai buvo apdoroti ir eksportuoti į Didžiąją Britaniją. Ar jų pateko į majonezą, tešlą, aš nežinau. Taigi mes atidžiai ištirsime šį atvejį ir sužinosime, kam buvo panaudoti šie kiaušiniai", - sakė F. Vincentas.