Agentūros atstovai kol kas nekomentuoja, ar tai lems pokyčius akciniame kapitale. "Apie tai dar nesamprotaujame", - Eltai teigė turizmo agentūros komercijos direktorius Julijus Fišas.

Iki šiol "West Express" turizmo agentūra vienintelė Lietuvoje buvo BTI partnerė. Ši kompanija laikosi nuostatos, kad bet kurioje šalyje bendradarbiavimui parenkamas tik vienas, jos nustatytus standartus atitinkantis partneris. Šio statuso netenkama, jei imama neatitikti kompanijos standartų.

Būdama vienintelė BTI partnerė Lietuvoje "West Express" savo klientams užtikrina, kad tinklą apimančiose užsienio šalyse jie gali tikėtis greitos pagalbos "force majeure" sąlygomis, naudotis tinklo viešbučių rezervavimo sistema, tikėtis specialių tarifų oro skrydžiams.

Turizmo agentūrą valdanti UAB "Vestekspress" pernai savo apyvartą padidino 17,5 proc. - nuo 54,944 mln. iki 64,565 mln. litų, o ikimokestinį pelną - nuo 585 tūkst. iki 696 tūkst. litų. Joje dirba apie 100 darbuotojų.

Be BTI, veikia dar trys panašaus tipo pasauliniai turizmo agentūrų tinklai - "Carlson Wagon Lit", "Rozen Blood" ir "American Express". Tačiau jie aktyvios veiklos Lietuvoje kol kas nevykdo.