"Neskaidriai vykdomi pirkimai. Pirkimai vykdomi, kaip nori, nes nebuvo kontrolės. Niekas nekontroliavo", - sakė laikinai VPT direktoriaus pareigas einantis Žydrūnas Plytnikas.

Paklaustas apie kokias sumas eina kalba, jis atsakė, kad sumos gali siekti milijardą litų.

"Mano atrodo, kad (kalba - BNS) eis apie milijonus, gali net iki milijardo eiti", - tvirtino Ž.Plytnikas.

Naujasis "Vilniaus vandenų" vadovas Valentinas Miltenis tvirtina, kad viešiesiems pirkimams buvo išleista dešimteriopai mažesnė suma.
"Pirkimų, aš galiu pasakyti, apimtys buvo tokios. Kiek mane informavo mano specialistai, tai į metus maždaug 32-35 milijonai buvo perkama paslaugų, kažkokių atsarginių detalių, įrangos ir t.t. Jeigu mes kalbame apie trejus metus, tai yra nuo 2006-ųjų (...) praktiškai iki šimto milijonų kažkur", - sakė V.Miltenis.

Pasak VPT laikinojo vadovo, naujoji "Vilniaus vandenų" vadovybė ne iš karto sutiko bendradarbiauti su VPT, tačiau įsikišus žiniasklaidai visi paprašyti dokumentai, pasak "Vilniaus vandenų" vadovo, - apie 44 tūkst. lapų, netrukus bus pateikti.

Kokie viešieji pirkimai sukėlė VPT įtarimų, jos vadovybė kol kas nedetalizuoja. Laikinasis VPT vadovas teigia, kad viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimus buvusiais "Vilniaus vandenų" vadovybei gresia baudžiamoji atsakomybė.

Buvęs "Vilniaus vandenų" vadovas Bronius Miežutavičius VPT kaltinimus neigia.

"Kol aš dirbau, mes negavome nei vieno skundo dėl Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, pirmiausia. Antriausia, mus dėl viešųjų pirkimų tikrino dešimtis kartų ta pati VPT ir visos kitos institucijos, kurios tik galėjo tikrinti. FNTT (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba - BNS) pas mus buvo virš 2 metų ir nerado nei vieno nusižengimo", - tikino B.Miežutavičius.

Išanalizavusi visus "Vilniaus vandenų" pateiktus dokumentus VPT esą jau po dviejų savaičių kreipsis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.