Pernai liepos mėnesį šalia Gariūnų turgavietės pradėtas statyti didžiulis dviejų aukštų pastatas jau greitai turėtų atverti duris. Planuojama, kad abiejuose statinio aukštuose įsikurs turgaus prekybininkai, o pastato rūsyje bus įrengtas ūkininkų turgus, kuriame bus prekiaujama išskirtinai lietuviška produkcija. Baigus statinį bendras jo plotas sieks apie 86 tūkst. kv. metrų.

"Žmonės, kurie Gariūnų turguje prekiauja lauko sąlygomis, pereis į šitą statinį. Dalis turgavietės jau sutvarkyta – yra geltoni prekybos paviljonai, kuriuose dirba prekiautojai. Kita dalis žmonių dirba lauko sąlygomis – metaliniuose surūdijusiuose kioskuose. Todėl konkurencinė aplinka nevienoda. Mes suvienodinsime šią aplinką, kad vartotojui būtų smagu ateiti ir vienur, ir kitur. Dirbančius lauko sąlygomis perkelsime į šį naują statinį", – dienraščiui „Vilniaus diena” sakė Gariūnų turgavietę su dar dviem giminingomis įmonėmis administruojančios bendrovės "Posūkis" generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas. Dirbantys moderniuose geltonuose prekybos paviljonuose liks prekiauti ten pat.

"Maisto produktais ūkininkai galės prekiauti pastato rūsyje, bet šitas etapas bus vėliau, kai jau užpildysime pirmą ir antrą pastato aukštą. Tada įrengsime turgų. Ūkininkų turgaus tradicijų, deja, dar neturime, jas reikės sukurti. Orientuosimės į lietuvišką produkciją, ją stengsimės išskirti. Šiuo metu rūsyje įrenginėjamos ir projektuojamos didžiulės patalpos, bus ir šaldytuvų. Visi reikalavimai, kas privalu, bus įvykdyti", – sakė A.Dirvinskas.

Nežinia dėl ateities ir nuomos kainų labiausiai erzina Gariūnų turgaus prekybininkus. Dienraščio kalbinti prekiautojai vienbalsiai tvirtino apie planuojamas permainas turguje labai mažai žinantys.

"Niekas mums tiksliai ir aiškiai nepasako, kas bus. Vaikšto tik kažkokie gandai. Žmonės nežino, nei kokiomis sąlygomis jie ten (į naują pastatą – red.past.) eis, nei tikros nuomos kainos naujame pastate", – kalbėjo įvairiais drabužiais metaliniame kioske prekiaujanti Alma, kuriai, anot jos, gresia būti perkeltai, kai bus pastatytas antras statinio korpusas.