Taip leidėja reagavo į praėjusios savaitės Vyriausybės pritarimą 75 tūkst. litų skirti žurnalo "Lithuania in the World" leidybai paremti.

Žurnalą leidžia bendrovė "Akreta". Kaip tvirtino žurnalo steigėjas Stasys Kašauskas, paramos buvo kreiptasi į Užsienio reikalų ministeriją. Ministro Antano Valionio prašymu pinigų surasta Vyriausybės rezervo fonde.

Į šį fondą šįmet iš biudžeto pervesta 10 mln. litų. Fondo pinigai daugiausia yra naudojami ypatingiems atvejams, susidarius ekstremalioms situacijoms.

Pinigų skyrimui iš rezervo fondo neprieštaravo ir finansų ministras Jonas Lionginas. Anot jo, pinigų žurnalo leidybai prašiusi Užsienio reikalų ministerija pateikė įtikinamus argumentus.

Buvo pabrėžta, kad "Lithuania in the World" yra vienintelis Lietuvoje leidžiamas žurnalas anglų kalba, reprezentuojantis mūsų šalį užsienyje. Tačiau šalyje leidinių anglų kalba, kuriuose galima susipažinti su Lietuva, yra ne vienas.

Be "Lithuania in the World", dar leidžiami žurnalai "Trademark Lithuania", "Business and Exhibitions", "Vilnius in your Pocket", "Lithuanian Business Review".

"Neolito" direktoriaus pavaduotojos V.Tamošiūnaitės nuomone, kiti žurnalai ar leidiniai apie Lietuvą neremiami, nes stengiasi rašyti apie mūsų šalį, negražindami tikrovės.