Juos trečiadienį pasveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kasmet laureatus atrenka jaunų žmonių verslumo ugdymu užsiimanti organizacija „Lietuvos Junior Achievement".

„Didžiausia problema valstybėje šiuo metu yra nedarbas, todėl kiekviena iniciatyva, padedanti išsaugoti ir sukurti naujų darbo vietų, yra aukso vertės. Iniciatyvių žmonių skatinimas - tai bendras valstybės ir verslininkų rūpestis ir atsakomybė",- Prezidentūros Spaudos tarnybos pranešime cituojama prezidentė.

„Skatinant pažangą, būtini žmonės, kurie sugeba daug dirbti, yra atviri naujovėms, nebijo pasikeitimų, yra kūrybingi ir ambicingi. Neieško priežasčių, kurios trukdo ką nors padaryti, geriau suranda sprendimą, kuris įrodytų, kad tai įmanoma. Taip pat svarbu turėti ilgalaikę strategiją, aiškų tikslą ir veiklos principus. Darbo vietą sau gali susikurti kiekvienas pilietis, jei tik turi kilnojamojo turto, kuriuo aš vadinu žinias ir idėjas. Šis apdovanojimas man ir visam „Sicor Biotech“ kolektyvui – tai paskata toliau judėti pirmyn ir tobulėti“, – dėkojo UAB „Sicor Biotech“ generalinis direktorius V. A. Bumelis.

Prof. V. A.Bumelis vadovauja biotechnologinės farmacijos įmonei, kuri vienintelė Vidurio ir Rytų Europoje kuria ir gamina modernius biofarmacinius preparatus. Šiandien bendrovė yra vienintelė regione visiems Europos Sąjungos pacientams tiekianti Lietuvoje pagamintą onkologinį vaistinį preparatą. „Sicor Biotech“/TEVA biotechnologų Vilniuje kuriami ir gaminami vaistiniai preparatai parduodami daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių, rašoma „Lietuvos Junior Achievement“ atsiųstame pranešime spaudai.

Kitas Verslo Šlovės galerijos laureatas, R. Valiūnas, įvertinimo nusipelnė kartu su partneriais vadovaudamas advokatų kontorai „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“. Ši advokatų kontora įvairių tarptautinių nepriklausomų teisės žinynų vertinimu kasmet pripažįstama viena geriausių advokatų kontorų Baltijos šalyse. Pernai pirmą kartą Lietuvos advokatūros istorijoje prestižinio britų leidinio „The Lawyer“ LAWIN kartu su biurais Latvijoje bei Estijoje buvo pripažinta metų advokatų kontora ne tik Baltijos šalyse, bet ir Skandinavijoje.

„Verslo šlovės galerijos laureato vardas – rimtas ir kiek netikėtas mūsų teisinės veiklos įvertinimas. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mūsų darbas verslo ir investicijų pritraukimo į Lietuvą srityje yra naudingas šaliai. Šis apdovanojimas – tarsi laurų vainikas visai mūsų kontorai už pastangas ir rezultatus, siekiant Lietuvos ekonomikos gerovės ir įgyvendinant paramos projektus“, – sakė apdovanojimų laureatas „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“ partneris Rolandas Valiūnas.

NASDAQ OMX Vilnius prezidentė ir valdybos pirmininkė bei Bendrovių valdymo instituto Baltijos šalyse vykdomojo komiteto pirmininkė A. Saladžienė atsiimdama apdovanojimą sakė, kad svarbiausia – kasdien profesionaliai, atsakingai ir su įkvėpimu atlikti savo darbą. O jei tai dar pastebi ir įvertina kiti, tai – lyg patvirtinimas, kad eini teisinga kryptimi, kartu didelis paskatinimas ir atsakomybė visai įmonei.

„Iniciatyva, atsakinga lyderystė, verslo etika, ilgalaikiai tvarūs rezultatai – mūsų veiklos pamatas tiek vertybinių popierių biržoje, tiek institute, todėl ypač džiugu sulaukti įvertinimo iš „Junior Achievement“ bendruomenės. Verslo pasaulyje sutinku daug iškilių, sektinų pavyzdžių, iš kurių pati mokausi, ir, tikiu, mokysis Lietuvos jaunimas, jais seks ir pranoks“, – sakė ji.

Vertybinių popierių birža NASDAQ OMX Vilnius priklauso didžiausiai pasaulyje biržų operatorei NASDAQ OMX Group, Inc. Pasitelkdama pažangiausias technologijas, NASDAQ OMX Vilnius sudaro sąlygas investuotojams efektyviai ir patikimai prekiauti įvairiomis finansinėmis priemonėmis, o bendrovėms ir valstybei – pritraukti reikalingą finansavimą, rašoma „Lietuvos Junior Achievement“ atsiųstame pranešime spaudai. Bendrovių valdymo institutas Baltijos šalyse yra ne pelno siekianti iniciatyva, kuria siekiama diegti aukštus bendrovių valdymo standartus Baltijos šalyse bei taip prisidėti stiprinant Baltijos regiono konkurencingumą ir investicinį patrauklumą.

Kaip skatinti šalies gyventojų verslumą ir kurti naujas darbo vietas, prezidentė su pripažintais verslininkais aptarė po apdovanojimų ceremonijos surengtoje diskusijoje.