Lėšos visų pirma bus skirtos smulkių įmonių veiklos palaikymui.

Pasaulinis ekonominis nuosmukis ypač atsiliepė tokių šalių kaip Latvija ir Vengrija ekonomikai, kurių vyriausybės buvo priverstos imti paskolas, kad išgelbėtų šalių ūkius.

Dvejų metų trukmės bendra iniciatyva apims kapitalo ir skolų finansavimą bei kreditų ir rizikos draudimą kaip skolinimo skatinimą, pasakė trys grupės bendrame pareiškime.

Šia iniciatyva siekiama „suteikti skubią, didelio masto koordinuotą finansinę pagalbą... ir skatinti privačių bankininkystės grupių kreditų teikimą realiai ekonomikai, ypatingai mažoms ir vidutinėms įmonėms.“

ERPB suteiks 6 mlrd. eurų (20,6 mlrd. Lt) finansų sektoriui, EIB – 11 mlrd. eurų (38 mlrd. Lt), skirtų užtikrinti skolinimosi galimybę, o Pasaulio bankas skirs apie 7,5 mlrd. eurų (25,8 mlrd. Lt).

„Šis pagalbos paketas teikiamas atsižvelgiant į skirtingas Rytų Europos šalių makroekonomines aplinkybes ir finansinius sunkumus, su kuriais jos susidūrė“, – pareiškė grupės.

Anksčiau šią savaitę reitingų agentūra „Moody's“ pareiškė, kad blogėjančios ekonominės sąlygos Rytų ir Centrinėje Europoje neigiamai atsilieps šalyse įsikūrusiems Vakarų bankų filialams.