"Dalyvausime vienos iš bendrovių privatizavime, jei surasime finansinį partnerį. "Achemos grupė" nagrinėja Vakarų ar Rytų tinklų pirkimo klausimus, bet tai riboja koncerno galimybės. Vienas koncernas dalyvauti šiame privatizavime savarankiškai dar nepakankamai svarus", - aiškino B. Lubys ketinimus trečiadienį įvykusioje spaudos konferencijoje.

"Achemos grupės" vadovo teigimu, norint įsigyti elektros skirstomuosius tinklus, būtina sukaupti apie 400-500 mln. litų garantinę sumą. Tokiu atveju "Achemos" koncerno finansiniu partneriu gali būti tik užsienio investuotojas.

B. Lubys patvirtino, jog koncernas dalyvaus ir vienos iš keturių Lietuvos alkoholio gamybos bendrovių privatizavime, tačiau konkrečiai nepasakė kokios. Jis patikino, jog "Achemos grupė" yra pajėgi įsigyti visas keturias alkoholinių gėrimų įmones už minimą 200 mln. litų kainą.

Valstybės turto fondas sutartį su elektros tinklų privatizavimo patarėju tikisi pasirašyti kovo viduryje, o abi skirstomųjų tinklų bendroves privatizuoti iki šių metų pabaigos. Rytų ir Vakarų skirstomųjų tinklų bendrovės bus privatizuotos vienu metu konkurso būdu.

Valstybei priklauso kontroliniai elektros bendrovių paketai. "Vakarų skirstomųjų tinklų" įstatinis kapitalas dar turėtų padidėti iki 409,49 mln. litų, tuomet valstybės dalis sudarys 84,83 proc., o "Rytų skirstomųjų tinklų" - iki 522,2 mln. litų, valstybei priklausys 83,57 proc. akcijų. Po 5 proc. šių įmonių akcijų numatyta skirti kompensacijoms už išlikusį nekilnojamąjį turtą.

"Achemos grupė" buvo įsteigta 2001 metų pabaigoje. Jai priklauso per 50 įmonių - Jonavos azotinių trąšų gamykla "Achema", privatizuota "Klaipėdos jūrų krovinių kompanija" ("Klasco"), keletas hidroenergijos, statybos, žiniasklaidos, maisto pramonės, prekybos įmonių, viešbučių, "Casino Planet" Vilniuje. Preliminariais duomenimis, grupės įmonių apyvarta 2002 metais sieks 1 mlrd. litų. Grupė šiemet planuoja 7- 9 proc. pajamų augimą.

Koncerno investicijos į valdomas įmones pernai viršijo 106 mln. litų, o 2003 metais investicijos numatyta skirti 202 mln. litų. Apie 70 proc. šių investicijų atiteks "Achemai", apie 18 proc. - "Klasco".

Pernai pagrindinės investicijos - apie 65 mln. litų - atiteko gamybos įmonėms. Didžiausi projektai buvo "Achemoje" statomi kalcio amonio salietros ir azoto rūgšties cechai. Į "Klasco" birių produktų terminalą ir krovos bendrovės plėtrą pernai investuota apie 30 mln. litų.