Prekės ženklai su „Davidoff“ žymeniu, Valstybiniame patentų biure kosmetikos prekių klasėje įregistruoti ir viešai paskelbti jau beveik prieš 15 metų, netikėtai VTAKT buvo įvertinti kaip reklamuojantys analogiško pavadinimo tabako gaminius, todėl UAB „Kristiana“ uždrausta prekiauti šio prekės ženklo kosmetikos ir parfumerijos gaminiais.

Anot UAB „Kristiana“ atstovaujančio advokato Ugniaus Pėdnyčios, kol sprendžiamas bendrovės ir tabako kontrolierių ginčas, VTAKT nutarimo dėl draudimo prekiauti „Davidoff“ ženklu pažymėtomis prekėmis vykdymas yra sustabdytas, todėl „Kristiana“ ir „Kosmada“ tinklų salonuose bus prekiaujama šio prekinio ženklo gaminiais.

VTAKT bendrovei „Kristiana“ paskyrė baudą ir uždraudė prekiauti „Davidoff“ prekinio ženklo kosmetikos ir parfumerijos gaminiais.

VTAKT draudimą motyvuoja tuo, jog UAB „Kristiana“ pažeidė Tabako kontrolės įstatymą, nes šios kosmetikos gaminių linija reklamuoja bei skatina analogiško pavadinimo tabako gaminių įsigijimą ir vartojimą.

UAB „Kristiana“ dėl tokio VTAKT sprendimo Vilniaus apygardos administraciniam teismui liepos 25 d. pateikė skundą.

„Davidoff“ kosmetikos prekes gamina „COTY Prestige Lancaster“ grupė, tuo tarpu tabako prekes – „Imperial Tobacco“ kompanija.

Uždraudus prekybą minėtais kosmetikos gaminiais Lietuvoje, prekyba jais liktų teisėta kitose ES narėse.