Lietuvos "Verslo šlovės galerijos" laureatai išrinkti jau ketvirtą kartą. Nors "Verslo šlovės galerija" turi ilgametes tradicijas daugelyje pasaulio šalių, Lietuva yra vienintelė valstybė Europoje, kurioje organizuojami tokie rinkimai.

"Verslo šlovės galerijos" laureatų rinkimo iniciatorės ir rengėjos bendrovės "Lietuvos Junior Achievement" direktoriaus Eugenijaus Savičiaus teigimu, renginio tikslas - pagerbti sėkmingiausius verslininkus, plėtojančius verslą Lietuvoje, atsižvelgiant į jų asmeninius nuopelnus, etines verslo kūrimo nuostatas, ilgalaikius rezultatus ir indėlį į visuomenės pažangą.

Pasak jo, pareikšti savo nuomonę apie galimus "Verslo šlovės galerijos 2002" laureatus buvo paprašyta 400 didžiausių šalies įmonių vadovų. Jų apklausą atliko bendrovė "Baltijos tyrimai". Rinkimų komisija šių metų laureatus išrinko iš daugiau kaip 70 kandidatų.

Šių metų laureatai tikino, kad šie apdovanojimai priklauso ne tik jiems asmeniškai, o ir visiems įmonės darbuotojams.

"Šis apdovanojimas yra iliustracija veiklos, kurią vykdome jau dešimt metų", - trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė "Kraft Foods Lietuva" vadovas G.Raišelis.

"Šis apdovanojimas, kuris yra svarbus ir man, ir įmonei, o ypatingai jaunimui ir mano vaikams, jis nėra atsiejamas nuo įmonės", - sakė "Švyturio-Utenos alaus" vadovas T.Kučinskas.

Bendrovėse "Švyturys-Utenos alus", "Kraft Foods Lietuva" ir "Hanner" dirba atitinkamai apie 500, 700 ir 25 darbuotojus.

"Hanner", valdančios verslo centrą Vilniuje, valdybos pirmininko A.Avulio teigimu, toks apdovanojimas įpareigoja verslininkus stengtis dirbti dar geriau.

"Šie apdovanojimai reikalingi jaunajai kartai ir Lietuvos verslininkams", - kalbėjo A.Avulis.

"Lietuvos Junior Achievement" šių metų biudžetas, kurio pajams sudaro verslininkų parama, siekia 650 tūkst. litų. Pasak įstaigos valdybos pirmininko Aleksandro Abišalos, "Lietuvos Junior Achievement" parama vienam Lietuvos moksleiviui siekia apie 40 litų per metus, įskaitant moksleivių dalyvavimą įvairiose programose, konkursuose, vasaros stovyklose ir kituos renginiuose.

2001 metais "Verslo šlovės galerijos" laureatais tapo bendrovių "Utenos trikotažas" generalinė direktorė Nijolė Dumbliauskienė, "Ekrano" generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Eimutis Žvybas bei "Hanza Lizingo" generalinis direktorius Giedrius Dusevičius.