Pati ministerija šios informacijos neneigia ir tvirtina, kad yra sudaryta darbo grupė, rengianti pasiūlymus Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, kuriose numatoma siūlyti peržiūrėti ir reprezentacinių sąnaudų pripažinimo leidžiamais atskaitymais tvarką, tačiau esą dar per anksti apie tai kalbėti.

Kaip DELFI informavo Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Lenkutis, šiuo metu tai yra tik darbinis siūlymų variantas ir dar daug kas gali keistis. Jis siūlymų, kurie Vyriausybę turėtų pasiekti rudeniop, plačiau nekomentavo.

Šiuo metu pelno mokesčio lengvata negalima naudotis įmonės reprezentaciniais tikslais medžiojant, žvejojant, plaukiojant jachtomis, žaidžiant golfą, lošiant azartinius lošimus ir stovyklaujant.

Įmonė reprezentacijai pinigus gali leisti, pavyzdžiui, kavai, verslo pietums, vakarienėms, banketams, kuriuose pristatoma jos produkcija, užsakyti. 75 proc. šių išlaidų yra neapmokestinama pelno mokesčiu, o 25 proc. apmokestinama.

Šiuo metu pelno mokestis yra 15 proc.

Šiuo metu Seime svarstomos A. Skardžiaus ir Seimo vicepirmininko Vydo Gedvilo įregistruotos ir minėto įstatymo pataisos, kuriose siūloma leisti golfą išbraukti iš neremiamų reprezentacinių išlaidų. Tačiau jis sakė nesutinkantis, kad iš šio sąrašo būtų išbrauktos ir kitos veiklos, ypač azartiniai lošimai.

„Valstybė į golfą žiūri kaip į azartinius lošimus, tai yra visai nesulyginami dalykai ir todėl, kad kažkokie klerkai kažkokioj ministerijoj rengė įstatymą nesuprasdami. Šiandien jų paklausus, jiems golfas ir beisbolas yra tas pats“, – piktinosi jis.

Tuo tarpu Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Jonas Lionginas DELFI sakė griežtai prieštaraujantis idėjoms didinti veiklų, kurių išlaidos gali būti priskiriamos reprezentacinėms, kiekį. Komitetas nepritarė ir jau pradėtoms svarstyti Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma suteikti daugiau lengvatų golfui.

„Negali mokesčių sistemoje būti jokių išimčių. Mūsų komitetas yra kategoriškai prieš žvejybas, medžiokles, prieš golfus ir prieš kitus. Jeigu nori lošti ir daryti reprezentacines išlaidas, prašau, yra laisvas pelnas ir iš laisvo pelno prašome mokėti“, – DELFI aiškino J. Lionginas.

Jis sakė, kad ateityje turėtų tik mažėti įstatymų landų, kurios leistų apeiti pelno mokestį.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją