"Dujotekanai" atstovaujančios ryšių su visuomene agentūros "Publicum" direktorius Ričardas Jarmalavičius dienraščiui "Verslo žinios" tvirtino, jog planuojamas akcininko pasikeitimas nėra susijęs su tuo, kad "Gazprom", anksčiau ketinęs dalyvauti bendrovės "Lietuvos dujos" privatizavime konsorciume su "Dujotekana", pateikė dokumentus vienas.

"Šiuo atveju labai kategoriškai - ne. Toks variantas buvo pasirinktas visai kitais strateginiais sumetimais", - sakė R.Jarmalavičius. Kokie konkretūs "strateginiai sumetimai" lėmė tokį "Gazprom" pozicijos pasikeitimą, R.Jarmalavičius nenurodė.

Šiuo metu "Dujotekana", turinti 10 tūkst. litų įstatinį kapitalą, priklauso jos generaliniam direktoriui Raimundui Paliukui.

Pernai gruodį pasirašiusi bendradarbiavimo ir dujų tiekimo sutartį su "Gazprom", "Dujotekana" mažiau nei per metus tapo didžiausiu dujų importuotoju į Lietuvą. Pagal 11 metų sudarytą dujų tiekimo sutartį, "Gazprom" įsipareigojo "Dujotekanai" pirmaisiais metais parduoti 1,5 mlrd. kubinių metrų dujų, o vėliau tiekimą didinti iki 2 mlrd. kubinių metrų per metus.

Tarp bendrų projektų, kuriuos "Dujotekana" ketina įgyvendinti kartu su "Gazprom", yra dujų saugyklos statyba bei naujų dujotakių tiesimas.

Pasak R.Jarmalavičiaus, studija dėl požeminės dujų saugyklos statybos turėtų būti baigta jau spalį. Saugyklos, preliminariais duomenimis, kainuosiančios apie 150 mln. JAV dolerių, statyba gali būti pradėta jau kitais metais.

"Dujotekana" kartu su "Gazprom" bei JAV bendrove "Clement Power Venture" dalyvauja ir Kauno elektrinės privatizavime. "Gazprom" vadovaujamas koncernas, už Kauno elektrinę pasiūlęs 116,5 mln. litų ir dar 400 mln. litų investicijų, preliminarioje pasiūlymų eilėje atsidūrė pirmas.