"Gazprom" nekonkretizavo, kodėl "Lietuvos dujų" privatizavime nutarė dalyvauti vienas", - Eltai sakė ūkio viceministras, dujų bendrovės privatizavimo komisijos pirmininkas Nerijus Eidukevičius. Komentarus dėl apsisprendimo nekurti konsorciumo "Lietuvos dujų" akcijoms įsigyti "Dujotekana" planuoja pateikti vėliau.

"Neįvyko nieko netikėto, nes tai buvo vienas iš svarstytų variantų. Pagal bendrą susitarimą su "Gazprom" išsamesni komentarai bus pateikti vėliau", - Eltai sakė "Dujotekanai" atstovaujančios ryšių su visuomene kompanijos direktorius Ričardas Jarmalavičius.

Rusijos koncernas atsakė ir į Lietuvos privatizavimo pareigūnus dominantį klausimą dėl pagrindinių "Gazprom" akcininkų. Kontrolinis koncerno akcijų paketas priklauso valstybei, taip pat nurodė, kad yra vienas akcininkas, valdantis daugiau kaip 5 proc. jo akcijų - tai "Stroitransgaz" kompanija.

Atsižvelgdama į Rusijos koncerno pateiktus duomenis bei privatizavimo patarėjo "BNP Paribas" išvadą, "Lietuvos dujų" privatizavimo komisija nustatė, kad "Gazprom" atitinka kvalifikacinius kriterijus, nustatytus Vyriausybės patvirtintoje "Lietuvos dujų" privatizavimo programoje.

Dabar "Gazprom" turės įsigyti dujų bendrovės privatizavimo dokumentų rinkinį, vėliau - pateikti savo pasiūlymus. Numatoma, kad pirminiai konkursiniai pasiūlymai bus priimami rugsėjo 10-11 dienomis, galutiniai pasiūlymai - lapkričio 11-12 dienomis. Pirkėjų pateiktų pasiūlymų peržiūrą numatyta pradėti lapkričio 12 dieną 16 val. Vyriausybė nori šį sandorį baigti iki metų pabaigos.

Šiemet birželį baigtas pirmasis didžiojo "Lietuvos dujų" privatizavimo etapas. Strateginis Vakarų investuotojas - Vokietijos energetikos milžinių "Ruhrgas AG" ir "E.ON Energie AG" susivienijimas - už 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų valstybei jau sumokėjo 116 mln. litų ir dabar kartu su Vyriausybe valdo šią bendrovę.

Įstatinis "Lietuvos dujų" kapitalas yra 340,878 mln. litų. Valstybės turto fondas valdo 49,92 proc. bendrovės akcijų.