Palyginti su 2001 metų birželio mėnesiu, kai vidutinė pieno supirkimo kaina buvo 444,9 lito už toną, šiemet pieno supirkimo kaina sumažėjo 10,9 proc., trečiadienį pranešė Žemės ūkio ministerija.

Daugiausiai už toną aukščiausios rūšies pieno birželį mokėjo Kėdainių pieno perdirbimo bendrovė "Vikeda", gaminanti ledus "Dadu", - 700 litų, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Pieno perdirbimo įmonių grupės "Pieno žvaigždės" filialai "Kauno pienas" už toną aukščiausios rūšies pieno birželį mokėjo 434 litus, Pasvalio sūrinė - 445 litus, Mažeikių pieninė - 423 litus - maždaug 30 litų už toną mažiau nei gegužę.

Bendrovė "Panevėžio pienas", kurios 50,44 proc. valdo "Pieno žvaigždės", birželį už toną aukščiausios rūšies pieno mokėjo 453 litus, arba 55 litais mažiau, palyginti su geguže.

"Rokiškio sūris" gegužę aukščiausios rūšies pieną supirko po 436 litus už toną (gegužę - po 470 litų už toną), o jo filialuose šio pieno kaina buvo 394 - 434 litai už toną.

Įmonių grupė "Žemaitijos pienas" birželio mėnesį už toną aukščiausios rūšies pieno mokėjo 434-441 litą, palyginti su 451-457 litais gegužę.

Šiemet nuolat mažėjančios pieno supirkimo kainos kelia didelį žemdirbių nepasitenkinimą.

Žemdirbių savivaldai atstovaujantys Žemės ūkio rūmai neseniai apkaltino pieno perdirbėjus karteliniu susitarimu ir paprašė Konkurencijos tarybos ištirti susidariusią situaciją.

Birželio pabaigoje Konkurencijos taryba, reaguodama į šį prašymą, pradėjo tirti, ar didžiausi Lietuvos pieno perdirbėjai nėra sudarę kartelinio susitarimo dėl pieno žaliavos supirkimo kainos.

Pieno perdirbėjai neigia esant tokį susitarimą ir tvirtina, kad pieno supirkimo kainos Lietuvoje mažėja dėl mažėjančių eksporto kainų.