G. Kirkilo teigimu, viena iš pagrindinių problemų, kodėl sukviesti ekspertai, buvo investicijų pritraukimas į Lietuvą.

„Pagrindinis klausimas buvo, kaip į Lietuvą pritraukti aukštųjų technologijų investicijas, nors, aišku, per vienus pietus neišspręsi šio klausimo. Viena aišku, kad aukštųjų technologijų pritraukimas yra vienas iš svarbiausių iššūkių", – sakė G. Kirkilas.

Pasitarime pas G. Kirkilą dalyvavo Eduardas Vilkas, Gitanas Nausėda, Raimondas Kuodis, Jonas Čičinskas, Rimantas Rudzkis, Romas Lazutka.

„Man vienas iš aktualiausių klausimų yra tai, kaip gyvensime po 2010 metų, kai uždarysime Ignalinos atominę elektrinės (IAE) antrąjį reaktorių", – antradienį po pietų su Vyriausybės vadovu žurnalistams sakė SEB Vilniaus banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Jo teigimu, šiuo metu vakarų dujų bendrovės sudarinėja labai ilgo laikotarpio sutartis su Rusijos dujų milžinu „Gazprom", kad užsitikrintų dujų tiekimą. Lietuvos dujų tiekimo sutartį, kuri sudaryta iki 2011 metų, jis vadina trumpalaike.

„Visiškai neaišku, kaip mes užsitikrinsime reikiamą gamtinių dujų kiekį, jeigu Ignalinos antrasis reaktorius būtų uždarytas, todėl apie tai būtina galvoti jau dabar", – sakė G. Nausėda.

Anot jo, nesinorėtų tikėti, kad viena iš galimų alternatyvų yra IAE antrojo bloko darbo pratęsimas, tai esą neįmanoma.

Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis pas premjerą atnešė raštu surašytus trisdešimt svarbiausių punktų, ką reikėtų keisti. Jo teigimu, viena didžiausių Lietuvos ydų yra viešasis sektorius, todėl būtina šalinti jo problemas. Banko „DnB Nord" vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis antrino kolegai sakydamas, kad būtina stiprinti viešųjų paslaugų teikimo kontrolę.

Jo teigimu, norint pritraukti daugiau investicijų į Lietuvą reikia didesnio aktyvumo ir aiškios diferenciacijos, kokių investicijų Lietuvai labiausiai reikia ir jas skatinti. Jo manymu, Lietuvai svarbiausia yra aukštosios technologijos ir taikomieji moksliniai tyrimai.

„Neabejojame, kad bus priimta domėn", – paklaustas, ar tikisi konkrečių veiksmų iš Vyriausybės, sakė R. Rudzkis.

Premjeras ekonomikos ekspertus ketina pietų kviestis kartą per mėnesį pagal iš karto aptartą susitikimų tematiką.