„BusinessEurope“ asociacijai priklauso 40 pirmaujančių pramonės ir darbdavių organizacijų iš 34 šalių. Jos nare yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), kuri ir nominavo P. Drižą eiti naująsias pareigas.

P. Drižas yra pirmasis atstovas iš Lietuvos, užėmęs darbo grupės pirmininko postą ir vienas iš dviejų Vidurio bei Rytų Europos atstovų, einančių vadovaujamas pareigas įtakingoje „BusinessEurope“ organizacijoje.

LPK vertinimu, patikėta aukšta pareigybė mūsų šalies atstovui liudija apie europiečių pasitikėjimą Lietuvos verslu ir transporto sektoriumi.

Pasak P. Drižo, Transporto darbo grupės veikla apima ES kelių, geležinkelių, vandens ir oro transporto rinkos klausimus, jos reguliavimo teisinę aplinką, verslo kliūčių šalinimo sprendimų paiešką.

„BusinessEurope“ darbo grupės, kurioje dirbu, tikslas – vertinti situaciją transporto, logistikos bei pramonės sektoriuose ir formuluoti organizacijos pozicijas dėl ES transporto rinkos reguliavimo, transporto skaitmenizavimo, anglies dvideginio mažinimo, infrastruktūros finansavimo ir kitų svarbių klausimų“, – sako P. Drižas.

Transporto grupės susitikimuose dalyvauja ES šalių įvairių asociacijų ir didelių transporto bei energetikos kompanijų, tokių kaip „BMW Group“, „Volkswagen“, „Renault-Nissan Alliance“, „ExxonMobil“, „KLM Royal Dutch Airlines“, „Shell“, „Eni“, „Michelin“, atstovai.

Transporto darbo grupei, kuri įeina į „BusinessEurope“ Vidaus rinkos komitetą, pirmininkaujančio P. Drižo pareigos Lietuvoje nesikeičia – jis toliau vadovauja TTLA asociacijai. TTLA vienija 24 didžiausias Lietuvos tarptautinio transporto ir logistikos įmones, kuriose dirba per 36 tūkstančius darbuotojų, o bendra apyvarta siekia daugiau kaip 80 proc. viso šalies krovininio kelių transporto pajamų.

Asociacijos narės vykdo išskirtinai tarptautinių krovinių gabenimo operacijas visų rūšių transporu, apimančiu kelių, aviacijos, vandens ir geležinkelių transportą. Asociacijos nariai veiklą vykdo Europoje, Azijoje bei kituose pasaulio regionuose.

„BusinessEurope“ asociacija įsikūrusi Briuselyje. Ji yra įtakingiausia europinė verslo interesams atstovaujanti organizacija, reguliariai bendraujanti su Europos Parlamentu, Europos Komisija ir Europos Taryba, taip pat su europinėmis asociacijomis, užtikrindama, kad verslo balsas būtų girdimas visuose ES politikos formavimo etapuose. Atstovaudama Europos verslui tarptautinėje arenoje, „BusinessEurope“ siekia geresnių sąlygų konkurencingumui pasauliniu mastu.

„BusinessEurope“ per savo narius vienija daugiau kaip 20 milijonų įmonių visoje Europoje. Be nacionalinių konfederacijų, ji atstovauja 69 korporacijoms, tarp kurių – BASF, „Enel“, „Google“, BMW, „Philip Morris“, „Siemens“, „Thermo Fisher“, „Norsk Hydro“. Organizacijos struktūroje yra apie 60 darbo grupių, kurių veiklą koordinuoja 7 komitetai. Darbo grupių veikloje dalyvauja specialistai iš nacionalinių federacijų, Europos sektorinių asociacijų ir įmonių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)