Susisiekimo ministerijos teigimu, planuojama laipsniškai atsisakyti labiausiai teršiančių aplinką viešojo transporto priemonių miestuose ir regionuose, sukurti reikalingą alternatyvių degalų transporto priemonių įkrovimo ir papildymo infrastruktūrą, plėtoti 5G ryšį bei skatinti inovacijas susisiekimo srityje.

Skaičiuojama, kad RRF lėšas investavus į mažiau taršų transportą, Lietuvoje galėtų atsirasti apie 22 tūkst. elektromobilių, 500 krovininių transporto priemonių bei apie 500 autobusų ir mikroautobusų, kurie būtų varomi elektra, biodegalais ar vandeniliu. Mažesnėms savivaldybėms bus sudarytos sąlygos papildomai įsigyti apie 230 netaršių autobusų.

Anot ministerijos, Lietuvoje registruotų netaršių mikroautobusų ir autobusų skaičius bendrame autobusų parke padidės nuo 9 iki 18 proc. Transporto priemonių parkui atnaujinti numatoma 178 mln. eurų.

Be to, iki 2026 metų pabaigos numatoma 15 kartų iki 5240 padidinti elektromobilių įkrovimo prieigų.

50 mln. eurų planuojama skirti didelės spartos plačiajuosčio ryšio plėtrai nutolusiose šalies vietovėse – pastatyti 50 ryšio bokštų, nutiesti šviesolaidines linijas, kad mokyklos, gydymo įstaigos ir namų ūkiai galėtų prisijungti prie 5G tinklo.

20 mln. eurų numatoma „Sandbox“ režimo sukūrimui, kuris skatintų pritraukti startuolius, diegiančius ir pritaikančius susisiekimo inovacijas.

Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių plane Lietuvai iš viso numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijų ir iki 3 mlrd. eurų paskolų.